“Diváci zde budou mít možnost navštívit malý divadelní festival, který zde pořádá plzeňský spolek Jezírko ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Sušice. Letos diváky čeká jedna „klasika“, jedna bláznivá komedie a hned dvě pohádky pro děti,“ říká za organizátory Hana Rendlová.

Program je již kompletně připraven.

„Zhruba třicítka herců se návštěvníkům představí například ve hře Aloise Jiráska Lucerna. Známý příběh o odvaze mlynáře, lásce jeho schovanky Haničky, samotě kněžny i problémech nadpřirozených bytostí, zaujme nejen hereckými výkony, ale také světelnými efekty a tanci vil,“ dodala Rendlová.

Divadelní spolek Jezírko je jedním z nejstarších souborů v Plzni. Současný název divadla je spojen až se znovuobnovením spolkové činnosti v roce 1993. Je připomínkou her, které divadlo uvedlo u košuteckého jezírka na severu města.

Jedním z působišť divadla byly Křimice u Plzně, kde se zrodil nápad zkusit hrát divadlo pod širým nebem v krásném prostředí křimického zámeckého parku. V roce 2001 byla uvedena první velkohra – Sen noci Svatojánské světového dramatika Williama Shakespeara a celý projekt dostal název Křimická zámecká divadelní slavnost. Postupně spolek přidal ještě Jiráskovu Lucernu, Tylova Strakonického dudáka, Horníčkův Slaměný klobouk a naposled Renčínovu Nejkrásnější válku.

Druhým velkým projektem divadla jsou Divadelní slavnosti v Sušici. “Diváci se mohou těšit také na hosta Divadelních slavností – Divadelní soubor JakoHost, který se představí s představením Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Ať už máme zubaře rádi či nikoli, vynikajícího stomatologa a čestného muže s pevnými morálními zásadami zubaře Svatopluka Nováka si diváci jistě zamilují. A to i přesto a nebo právě proto, že se ne vždy vlastním přičiněním jeví přednostovi kliniky téměř jako alkoholik a pěkný sukničkář. V průběhu hry mohou diváci svým hlasováním ovlivnit spád děje. Pro nejmenší diváky jsou připraveny dvě pohádky v podání dalšího hosta festivalu – Divadelní společnosti M&M Hranice. Půjde o Pohádky z kufru, kdy diváci vklouznou hned do do tří pohádek. Další hrou bude pohádka Prstýnek z pekla, která vypráví o tom, že na toho, kdo má pro strach uděláno je i peklo krátké,“ seznámila Deník organizátorka festivalu.