Vodní hrad Švihov zve 30. července do hradního špýcharu na vystoupení zpěvačky a kytaristky Věry Kláskové, české nejlepší interpretky lidových písní a tradicionálů Britských ostrovů, především irských balad.

Také hrad Rabí zve na koncert v sobotu 31. července od 20.00 hodin. „Třetím velkým koncertem letošní sezony bude neodolatelný herec, showman a hudebník Jan Budař se svým hudebním tělesem Eliščin Band. Kdo loni propásl jejich koncert, neměl by si ho letos nechat ujít. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Sušici, Horažďovicích, Klatovech i na portálu TICKETSTREAM,“ zve kastelán hradu Michal Novák.
Hrad Velhartice zve na večerní divadelní prohlídky. Tentokrát je připravena „Zámecká maškaráda“.

„Připravena je novinka. Prohlídky nebudou na hradě, ale na zámku, který je součástí hradního komplexu. Přijít k nám můžete v pátek 30. a v sobotu 31. července a 6. a 7. srpna. Začátky prohlídek jsou v 19, 20, 21 a 22 hodin. Letos během prohlídek zavítáte do šlechtické rodiny, která se připravuje na maškarní ples. Vstupné pro dospělé je 110 korun a pro děti 60 korun. Vstupenky je nutné si předem rezervovat,“ zve zástupkyně kastelána Anděla Mejstříková.

Bohatý program pro své návštěvníky chystá na tento víkend také Starý Černínský zámek v Chudenicích.

„V pátek 30. července jste zváni na noční oživené prohlídky našeho zámku, které jsou tentokrát na téma „Historie rodu Czerninů z Chudenic“.
Prohlídky startují ve 20.00 hodin a skončí o půlnoci. V sobotu jste od 9 do 13 hodin zváni na výstavu rytířských zbraní a zbroje na nádvoří zámku. Ve 14 a v 16 hodin zahraje na nádvoří zámku milostné drama o několika dějstvích Bořita a Blažena Šermdivadlo Clatonia. I sobotní noc 31. července bude patřit oživeným prohlídkám zámku od 19 do 24 hodin. Ve 22 hodin jste zváni i na ohňovou show na nádvoří zámku. Neděle 1. srpna od 10 do 16 hodin nabídne návštěvníkům denní oživené prohlídky zámku a staročeský jarmark na nádvoří zámku. Účast na prohlídkách je třeba si předem rezervovat,“ zve kastelánka zámku Miroslava Žáková.