Těžkotonážní klatovská tanzmetalová formace TRAUTENBERK na začátku srpna pokřtí své první oficiální CD pod názvem „Hladová srna". Křest se uskuteční v Točníku u Klatov v rámci festivalu, který pořádá sama kapela pod názvem Jemnostfest. Deník proto položil členům této svérázné formace několik dotazů, na které odpovídali Luboš Valeček, Dalibor Dvořák a Marek Vais. Protože TRAUTENBERK táhne za jeden provaz, a všichni tak mluví za kapelu, záměrně nerozlišujeme, kdo na co odpovídal.

Pánové, otázka, která vrtá v hlavě mnohým, je, kde se vlastně vzal Trautenberk na Šumavě?

Někdy před třemi lety se vůdčí osobnost naší tlupy rozhodla, že se mu už v Krkonoších nelíbí a že se přestěhujeme do zaslíbených Bavor. Cestou jsme však na úpatí Šumavy píchli dvoukolák a našli domovinu zaslíbenou. Už při našem prvním tanzmetalovém vystoupení v přeplněném klatovském klubu Pohoda na podzim 2011 jsme, omámeni nadšeným přijetím místní čeládky, pochopili, že jsme se vypravili správným směrem.

Mohli byste blíže představit svou sestavu?

Hlavní pěvec je samozřejmě náš Jemnostpán Obrouš, kterého s plným nasazením doplňuje Horst Lubošek. Na kytary hrají dva holomci, Dála a Mála, kteří se starají i o organizační záležitosti. Za bubínky sedí náš Jörg Hodlík a nesmíme samozřejmě zapomenout na naši Aničku Suchara, který ovládá struny nejsilnější, basové.

Když se ohlédnete zpět, jak hodnotíte svou dosavadní existenci?

Odehráli jsme již desítky úspěšných koncertů nejen na Klatovsku, ale i v Plzni, Kolíně, Radvanci u České Lípy a dokonce i v matičce stověžaté, Praze. Zúčastnili jsme se několika soutěží a všude jsme zanechali výraznou stopu. Pražáci dodnes nevěří svým očím, neboť jsme jim vyfoukli hned obě první místa ve dvou kategoriích ze čtyř (za Nej kapelu na molu a Nejlepší plakát) na soutěži Megaton Fashion show 2012 v pražské Akropoli. Úspěšná byla i účast na letošní plzeňské Múze, kde jsme vyhráli první místo od diváků a druhé místo od poroty ze 60 kapel. V loňském létě jsme natočili klip „Pot", při jehož natáčení jsme se nemálo pobavili. Ke zhlédnutí je pro zvědavce na YouTube.

Všichni máte jistě při kapele nějaké povolání, které vás živí. Jak se vám daří skloubit čas věnovaný muzice s vašimi běžnými povinnostmi?

Povolání máme všichni stejné. Dřeme na statku, abychom uživili Jemnostpána, a je to pěkná fuška. A že si toho kolikrát na nás navymýšlí – Anička musí třídit hrách od rýže, Jörg chodí nesmyslně vybírat do lesa kukaččí hnízda a toho nadávání a peskování u toho…

To je tklivý příběh. Pojďme se raději vrátit k vašim současným aktivitám…

Nejzásadnější počin v hudební branži letošního roku je vydání našeho prvního regulérního CD s názvem Hladová srna. Na CD jsme pracovali zhruba měsíc u Pavla Broma ve studiu Exavik. Mastering má na svědomí Přemek Haas z PyHy. Na CD je 10 skladeb a svůj podíl na finálních úpravách zanechal i známý klatovský hudebník Miloš Bešta (známý především z Asmodea – pozn. aut.). Fanoušci se mohou těšit na několik nových skladeb doplněných o naše největší pecky včetně Selky. CD chceme co nejvíce rozšířit mezi českou čeládku, a k tomu účelu chystáme podzimní turné, ve kterém nechceme vynechat větší města jako Prahu, Plzeň, Domažlice, Sušici, nějakou tu Moravu atd. Turné odstartujeme 5. října v naší oblíbené klatovské Střelnici. Doporučujeme sledovat naše webové stránky.

V úvodu jsme zmínili křest na festivalu Jemnostfest, který pořádáte 3. srpna. Prozraďte o něm více.

Zamýšleli jsme se dlouho nad tím, co na Klatovsku chybí, a došlo nám, že je to pořádný festival. A tak jsme vymysleli Jemnostfest v Točníku u Klatov. Pustili jsme se na tenký led, protože jsme nikdy tak velkou akci nepořádali. Doufáme, že nás v tom fanoušci nenechají a přijdou se s námi pořádně zapotit. Pozvali jsme spoustu skvělých kapel, jako plzeňské KNÍRY (ex Tleskač) a V3SKu, moravské smrathmetové TCHOŘE, nepomucké SNAIL a samozřejmě klatovské bandy, jako HEAD DOWN, STRIP DOLLS i RADIATOR. Bude se podávat i tématický srnčí guláš se spoustou dalších laskomin. Bude zajištěn svoz z Klatov i odvoz zpět. A na večírku pokřtíme již zmiňované album.

Složení klatovské kapely:
zpěv: Tomáš Paima, Luboš Valeček
kytary: Dalibor Dvořák, Marek Vais
basa: Jan Suchý
bicí: Jiří Hodl