Mladá herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková, kterou mohou čtenáři Deníku znát z divadelních prken, ale i z televizní obrazovky, vydala v těchto dnech svoji novou desku s názvem Dárek. Deník zajímalo, jak deska vznikala, jak Lucie prožívá Vánoce a jak se jí líbilo během dovolené na Šumavě.

V letošním roce jste strávila na Šumavě letní dovolenou. Jaké jste si od nás odvezla zážitky a jak se vám tady líbilo?

O Šumavě jsem věděla, znala jsem ji z vyprávění, z televize, různých knížek, ale nikdy jsem tam nebyla. Sen se mi splnil až letos o prázdninách. Moc se mi tam líbilo, úžasná příroda, skvělí lidé, prostě paráda. Fakt dobré odreagování. Bylo mi tam daleko líp než někde v luxusních hotelích na Bora Bora. I když, tam jsem, pravda, nikdy nebyla. Ale to mi právě vůbec nevadí. Nenechala jsem si ujít ani pořádnou túru. Prostě Šumava mě okouzlila a určitě jsem tady nebyla naposledy. Láká mě totiž i zimní Šumava.

Blíží se advent a Vánoce a s tím i spousta pohádek a filmů. V mnohých z nich jste si zahrála – Kouzelný šíp, Šmankote, babičko, čaruj, Snowboarďáci a v mnoha dalších. Posloucháte třeba svoje písničky, díváte se na filmy, ve kterých hrajete?

Na filmy se třeba na premiérách vůbec dívat nemůžu. Hrad z písku jsem viděla až po deseti letech a konečně ho vnímala s příjemným odstupem a Bathory jsem si vychutnala až s maďarským dabingem v jednom kině v Budapešti. Ale pohádky klidně můžu. Desky poslouchám pořád, protože vymýšlím klipy. Takže mám v určitém období jednu písničku ve sluchátkách pořád dokola.

V těchto dnech vyšlo vaše nové album Dárek. Jaké je, jak dlouho vznikalo a jaké písně jste pro něj vybrala?

Dárek vznikal tajně už aspoň 10 let. Vždycky jsem chtěla natočit CD, které skloubí Vánoce, pohádky, sníh, smutek, který na konci roku přichází, a očekávání věcí nových. Ale správný čas k natočení nastal až letos.

Jak jste sama prozradila, na vaší nové desce se střídá smutek, radost. Jaké písničky máte nejraději, co se vám zpívá nejlépe?

To je fajn otázka. Je to těžký. Tancování ke mně patří a je spojené s rychlými věcmi a remixy, ale pořádně si zazpívat vlastně můžete až u krásných balad a ploužáků, které mají stavbu a vývoj. Na Dárku se dá malinko podupávat leda na pohádkovou písničku Mlýn klape svou. Jinak je to deska baladová a taková ta, co ji máte doma na věčné časy. Teda to je aspoň moje tajné přání.

Co vás nejvíce těší, co vám dokáže dát sílu a radost. Dokážete třeba odpočívat a relaxovat?

Ráda si chodím po Praze, jako bych byla turista. Najednou nevnímáte jen přecpané obchody, ale i sochy trochu výš na budovách a odrazy světla. No a pak do vás někdo vrazí, protože pospíchá, a vy jste zase pěkně v tom dennodenním shonu.

Vaše nová deska je také plná duetů. Koho jste si vybrala k hostování a s kým se vám nejlépe spolupracuje?

Hodně mi záleží na tom, aby ten, s kým zpívám, byl zároveň někým, kdo je mi lidsky blízký. Myslím, že taková „drobnost“ pak podvědomě písničce hodně pomáhá. Nejsou to prostě jen dva lidi, kteří se vůbec neznají a viděli se poprvé ve studiu. Moje desky jsou velmi osobní. Takže i hosté na ní jsou pro mě jako ti, které si vždycky ráda pozvu na návštěvu. Na desce zpívám ze Zbyňkem Drdou, Filipem Blažkem, Michalem Kozelkou, Petrem Bende, Richardem Schwabem či s Martinem Písaříkem.

Je to taková pohodová deska k Vánocům, posloucháte třeba vánoční koledy a zpíváte je ráda?

Poslouchám je ráda. Ale chtěla jsem natočit desku, která vám dodá ten zvláštně sváteční pocit i jindy než na Vánoce. To u koled nejde. Vždycky mi připadalo jako škoda, že si pohádky dopřejeme jen v prosinci. Tak vám ten pohádkopocit přináším do celého roku. V autě během front se moc šikne a působí jako uklidňující pilulka bez vedlejších efektů.

Co Lucka Vondráčková a Vánoce, zimní radovánky, pečení cukroví, nakupování dárků….

Mám ráda ten přelom z podzimu do zimy. Kdy se zkracují dny, venku začínají svítit výzdoby všeho druhu, ale ještě nezačíná shon… ten odstartuje až tak za 14 dnů.

Na jakých projektech nyní pracujete a uvidíme vás v nějakém novém filmu či muzikálu?

Zahrála jsem si moc fajn postavu v novém pokračování Takové normální rodinky. To bylo krásný natáčení. Žiju ale nyní novou deskou, protože jsme na ní tradičně pracovali pekelně dlouho a navíc jsem ji držela v tajnosti, což bylo utrpení. Chtěla jsem, aby to byl pro posluchače opravdu Dárek. A do nového roku se chystá spousta novinek. Ale to bych předbíhala Teď je teď.