Mezi první kapelami byl MRKLM a Senomet. Zahrát si může kterákoliv kapela, která projeví zájem. „První streamy sledovala skoro tisícovka lidí, což je pěkné. Dlouho už se tady nic neděje, nechtěli jsme, aby tady bylo pořád tak mrtvo, tak jsme si řekli, že jiný způsob prezentace kultury není možný, tak jsme začali streamovat. Chystáme se dělat tolik koncertů, kolik bude možné dle zájmu i situace,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska Klatovy Karel Kotěšovec.

Chtějí dát prostor libovolným žánrům. Kapely, které by si chtěly zahrát, se mohou ozvat samy. Upřednostňují ty, které jsou zcela nebo alespoň částečně z Klatovska, ideálně, které mají svojí tvorbu. „Chceme to ale pojmout i jako představovačku kulturního domu, ze kterého lidé znají vesměs jen velký sál. Využijeme tak toho, že kapely budou různé veliké a budou hrát na různých místech,“ dodal Kotěšovec.

O přenosy koncertů se starají zaměstnanci střediska, výhodu vidí v tom, že mají potřebnou techniku.

V nejbližší době se mohou lidé těšit na: 30. 1. od 18 hodin Country Štreka, 6. 2. 18 hodin Hanka, Jiří a Jan Matějkovi sourozenci a jejich Harmoniky, 7. 2. 18 h Císař band, 14. 2. 17 h Michaela Kostková a Barbora Sulková houslistky 20.2. 19:00 EKG heart rock, 27. 2. 19 h Smrtislav, 5. 3. 19 h Třískáč, 20. 3. 19 h CRIMSON TOWN PLAYERS (blues).