Svůj sen si splnila milovnice umění Eva Toušová z Měčína, když si v polovině února letošního roku se svojí kamarádkou, měčínskou výtvarnicí Janou Boškovou otevřela v Klatovech stálou galerii výtvarného umění pod názvem „Galerie 11“.

“Vždycky jsem po galerii toužila. Pořád jsme si s Janou říkaly, že až jednou vyhrajeme v loterii, pořídíme si ji. Nakonec se náš společný sen splnil. Nevyhrály jsem sice, ale podařilo se získat prostory, kde jsme asi dva dni před silvestem už uklízeli, bílili a vše připravovali k tomu, abychom mohli oslovit vystavovatele a další výtvarníky z regionu. Naše galerie nabízí milovnkům umění olejomalby, pastely, grafiku, litografii, keraiku a další styly,“ představuje nabídku galeristka Eva Toušová.

V Galerii 11 vystavuje celá řada umělců z Klatovska, Plzeňska a dalších míst jako třeba Jindřich Bílek, Miloslav Čelakovský, Gustav Fifka, Václav Fišer, Milada Hynková, Klement Štícha či Jana Vacková. Návštěvíci se zde setkají i s díly Jany Boškové, jejíž práce jsou známé z řady galerií i samostatných výstav.

„Myslím si, že naše galerie je vyjímečná v tom, že si milovníci umění k nám mohou nejen zajít aby se pokochali, ale mohou si zde i obrazy zakoupit. Na Klatovsku totiž mnoho příležitostí k tomu, pořídit si domů obraz v originále není,“ pokračuje Eva Toušová.

Obě galeristky se snaží nabídku expozice neustále obměňovat a zájem o ni je i mezi vystavovateli. Galerii 11 v Klatovech naleznete na zcela netradičním místě, v průmyslové zóně.

„Podařilo se získat volné prostory v areálu bývalé traktorky v Klatovech, v Koldinově ulici. Návštěvníci k nám dojedou po šipkách. Otevřeno máme každé úterý celý den a v sobotu dopoledne,“ dodala Toušová.