Atrakce, výstavy, ale i fotbalové zápasy a soutěže pro děti byly součástí poutí na Klatovsku.

O víkendu slavili pouť v Chlistově, ta je vždy spojena s turnajem v malé kopané, ale už druhý rok nepřijdou zkrátka ani děti. „Už podevatenácté zde pořádáme turnaj v malé kopané, ale od loňského roku jsme k tomu přidali soutěže pro děti, protože do Chlistova už asi dvacet let nejezdí žádné atrakce. Takže aby se trochu vyžily, tak děláme pouťový dětský den," řekl prezident Sportovního klubu Chlistov, který společně s tamními dobrovolnými hasiči akci pořádá, František Červený.

Pro děti, ale i dospělé tam byly připraveny různé soutěže o drobné ceny. „Dospělí soutěží v hodu závažím, ve válení traktorové pneumatiky, ve slalomu na lyžích ve dvou, v pití piva na čas a držení tupláku na čas," popsal soutěže pro dospělé Červený.

Chlapci a děvčata si mohli zahrát kriket, zaházet kroužky či míčky na panáka, vyzkoušet stříkání proudem na terč a podobně. Odměnou jim byly sladkosti a drobné dárky. Na stanovištích se to dětmi jen hemžilo, k čemuž přispělo i slunečné počasí.

Kdo si chtěl užít atrakcí, tak přijel například do Strážova. Tam byl připraven i bohatý doprovodný program. Jako již tradičně se představili chovatelé, k vidění byla výstava paličkované krajky, obrazů Romana Souška a Václava Tomana a svoji úrodu předvedli zahrádkáři. Milovníci historie si přišli na své u sokolovny, kde byly vystaveny velorexy.

Velký úspěch měly zmiňované krajky. Obdivovali je dospělí i děti. „Je to krásné, chtěla bych se také něco takového naučit," svěřila se devítiletá Anička, kterou nejvíce uchvátily paličkované dorty a kloboučky a kterou prý tolik nelákaly ani kolotoče jako tato výstava.