„Návštěvníci mají možnost vidět, jak se různé šperky dělají. Máme i program pro děti, které si mohou navlékat skleněné korálky," řekla Deníku kurátorka PASKu Jitka Lněničková. S návštěvou byla spokojena.

„Měla jsem trochu strach, aby vůbec někdo přišel. Ale lidí přišlo dost, takový zájem nás až překvapil," pochvalovala si. Na výstavu se přijela podívat i Romana Mathausová z Rejštejna. „Klášterský mlýn, kde byla sklárna Lötz, ze které je expozice pavilonu, je v těsném sousedství Rejštejna. Takže pro nás je to srdeční záležitost. Na akce do pavilonu skla jezdíme pravidelně a tato se nám líbí moc," řekla Deníku.

Výstava Dámy skleněného šperku končí už příští středu. „Na závěr, 23. listopadu od 18 hodin, vyndáme šperky z vitrín a uděláme módní přehlídku. K vidění bude i to, co na výstavě návštěvníci vidět nemohli, a to šaty návrhářky Martiny Strouhalové, které jsou dělané přesně pod šperky," pozvala Lněničková.

Po výstavě Dámy skleněného šperku budou následovat pouze desetidenní výstava věnovaná šumavským pateříkům a od 5. prosince pak výstava skleněných betlémů žáků sklářské střední školy v Železném Brodě.