„Tolik lidí tady asi na festivalu nikdy nebylo. Město bylo totiž plné aut, nebylo kde zaparkovat ani kde zastavit, plná byla všechna parkoviště i ulice, a to i v těch nejvzdálenějších koutech města," říká návštěvník festivalu Jiří Kutka ze Sušice. Na některé návštěvníky se zlobili i obyvatelé Švihova, kteří přihlíželi tomu, jak jim návštěvníci festivalu rozjíždějí předzahrádky a travnaté plochy u domů. Parkovalo se totiž úplně všude včetně chodníků a míst se zákazem stání i vjezdu. Přesto policisté hlásí, že festival byl bez problémů.


„Do nedělního dopoledne nebyly hlášeny žádné problémy ani krádeže. Festival z našeho pohledu proběhl bez komplikací," potvrdila krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová.
„Festival Hrady.CZ má letos vysokou návštěvnost. Na Švihov o víkendu dorazilo sedm tisíc lidí, což je naprosto fantastické. Dorazilo sem stejně příznivců jako na hrad Točník. Hlášeny jsou ale vysoké předprodeje i na další zastávky našeho festivalu, což nás moc těší," potvrdila mluvčí festivalu Martina Reková.


Okolí hradu i místo pro stanové městečko byla schůdná suchou nohou jen v holinkách. Deštivé přeháňky a tisíce lidí proměnily okolí hradu v klouzavé bahniště. Poničená byla i hradní zahrada, kde stálo jedno z pódií.
Přesto je letošní festival, na kterém vystoupila celá plejáda známých českých kapel, považován za úspěšný jak z pohledu diváků, pořadatelů, tak i účinkujících.


„Bylo to super. Jezdíme sem každý rok a užili jsme si to. Nejvíce jsme se těšili na Nightwork, Tomáše Kluse a MIG 21," nechala se slyšet Věra Tolarová z Plzně.


Během festivalu ve Švihově například vystoupili Chinaski, Horkýže slíže, No Name, Monkey Business, Nightwork, MIG21, Xindl X, Visací zámek, Mandrage, Sto zvířat a další.


„Myslím si, že hudba naší kapely Sto zvířat se do prostředí hradů hodí. Já osobně mám pro hrady slabost. Mám je poctivě všechny sježděné už od střední školy, jelikož jsem vystudovaný výtvarník. Letos byla úžasná atmosféra, umoudřilo se i počasí, prostě bylo to dobré," řekl Deníku člen kapely Sto zvířat Jan Kalina.