Cílem akce bylo připomenout význam Velikonoc, jakožto křesťanského svátku. „Řada lidí nyní ani nezná církevní význam Velikonoc, který se trochu ztrácí pod vajíčky a pomlázkami," vysvětlil za organizátory akce Pavel Koura.

Části z evangelia sv. Lukáše předčítali zástupci církví, klatovské knihovny, města Klatovy a křesťanské akademie. „Sympatické je, že se podařilo přemluvit ke spolupráci všechny církve, které v Klatovech působí. Zájem projevily i další organizace, takže jsme měli dva předčítající z městské knihovny a četli třeba i oba klatovští místostarostové," upřesnil Koura.

Velkopáteční čtení z Bible si přišlo poslechnout zhruba sedmdesát zájemců. „Na radnici přišlo necelých padesát lidí, v nemocnici dorazilo zhruba dvacet posluchačů. Do nemocnice přišli lidé „zvenčí", ale třeba i personál. Přišli třeba jen na chvilku, že za půl hodiny musí být zpět na oddělení. Účast byla větší než v minulých letech, takže to hodnotím kladně. Hlavně se mi líbilo, že jsem tam viděl lidi, o kterých vím, že přišli poprvé. Dokonce přišli i rodiče s malými dětmi, což mě také potěšilo," pochvaloval si Koura.

David Kojan