Isua, kterou vede Jitka Moulisová, je na scéně od roku 2013. Kapela zpívá výhradně česky. „Česká tvorba byla naše přirozená volba. Texty pro kapelu píšu já. Na první zkoušky jsem nosila anglické texty, protože jsou libozvučné a dobře se mi zpívají, ale cítila jsem, že to bylo trochu neosobní. Čeština byla velká výzva, protože v ní interpret nic neskryje, naopak čelí nejhlubšímu niternímu odhalení a co je víc, než tohle? Zpívat česky bych přirovnala k tomu, jako bych stála na pódiu nahá," konstatovala Moulisová.

Isua nebude v pošumavském městečku hrát poprvé. „Lidé se mohou těšit na naší osvědčenou tvorbu, ale máme pro ně připravené i překvapení, které se ale dozví až v Nýrsku. V Nýrsku jsme s kapelou poprvé vystoupili minulé léto a moc rádi na to vzpomínáme," dodala Moulisová.

Z Brna se do Nýrska chystá sestava Gate Crasher. Kapela za dobu svého působení vystupovala na největších letních festivalech, hrála s předními českými interprety a zahraničními hvězdami (Aero-
smith, Ozzy Osbourne, Korn, Iron Maiden, Deep Purple, Lordi a dalšími). Mají za sebou například turné s finskou legendou Gotham O. D. „Pro nás to bude v Nýrsku premiéra. Těšíme se na všechny, kteří dorazí," konstatoval manager kapely Ivan Racin.

Publikum v Nýrsku rozehřeje i klatovská partička Lord rock. „Hrajeme především pro osobní radost. Velmi se těšíme, rádi si zahrajeme před našimi fanoušky a v neposlední řadě se těšíme na vystupující," sdělil šéf Lordů Petr Říha.

Ve středečním vydání Klatovského deníku najdete soutěž o vstupenky.