Několik odvážlivců se odhodlalo zúčastnit se již desátého ročníku běhu samců. Pouze v botách a klobouku měli za úkol proběhnout vesnicí, a načerpat tak kosmickou sílu jara. „Byl to vrchol večera, který přilákal mnoho zájemců jak z řad mužů, tak i žen, které byly v obecenstvu. Každý účastník dostal certifikát, že se akce zúčastnil. Je to oblíbená akce, vevnitř salónu bylo doslova narváno. Během večera se uskutečnila i soutěž o nejhezčí mužské nohy,“ sdělil pořadatel Vladimír Vácha.

Okolo půlnoci se dámy netrpělivě shromáždily před budovou a s fotoaparáty či kamerami v rukou čekaly, kolik nahých mužů přiběhne.
„Na běh jsem se moc těšila, jinak bych ani nepřišla. Loni tu byl i Standa Berkovec, který je patronem Saloonu U Podkovy, a který tu letos chybí, protože se běhu také aktivně zúčastňoval. Měl ale spoustu náhradníků, kteří jeho absenci vynahradili,“ řekla Julie Dolejšová z Mlázov.

Zúčastnit se mohl kdokoliv, na začátku večera se hlásila spousta zájemců, s blížící se půlnocí ovšem postupně odpadávali.
„Akci jsem si vymyslel před deseti lety. V prvním ročníku jsem musel chlapy přemlouvat, nyní ale mají všichni spoustu řečí, že poběží, ale jakmile se blíží hodina „H“, mají všichni najednou chřipku nebo jinou nemoc nebo jim vadí, že je tam zima nebo fouká vítr. Samozřejmě to beru jako recesi, takže mi to nevadí,“ uvedl František Zeidhaml z Prahy, který se účastnil všech deseti ročníků.