Režisér Jiří Strach zde natáčí další scény pro svůj nový pohádkový příběh „Tři životy“.

Zkušení autoři Věra a Václav Šaškovi se při psaní pohádky nechali inspirovat na jedné straně klasickým odkazem Boženy Němcové a na straně druhé moderními dobrodružnými příběhy s fantazijními prvky, které jsou u současných dětí, ale nejen u nich, v nebývalé oblibě.

„Do Švihova jsme přijeli z Veselého kopce, kde se točilo v tamním skanzenu. Zdejší hrad se proměnil alespoň na malou chvíli ve vojenskou pevnost,“ říká režisér Strach, kterého jsme přistihli ve chvíli, kdy se natáčely scény, ve kterých byl hlavní hrdina příběhu – mladý Jakub (Vojtěch Dyk) popraven. Je to sice nezvyklé, ale proto se příběh jmenuje Tři životy. Jakub má totiž schopnost vrátit zpět k životu tři lidské životy, a tak vrátí i sám sebe,“ prozrazuje děj režisér.

Filmaři chtějí využít i krásných přírodních scén z naší Šumavy. Nyní ale čekají na potřebná povolení.

Kromě Švihova se štáb s herci přesune také na zříceninu hradu Helfenburk, točit budou opět na Mouřenci a pak hodně v přírodě a v Českém Krumlově.

Na Švihově můžete potkat známé i začínající herce. V roli poručíka se představí například herec Jiří Dvořák, v roli jeho pobočníka Marek Taclík, roli Jakuba si zahraje Vojtěch Dyk a kovářovu dceru Aničku Petra Molnárová. navíc v pohádce uvidíte ještě Tatianu Pauhofovou, Janu Hlaváčovou, Lucii Černíkovou, Jiřího Štěpničku, Kryštofa Hádka, Aleše Hámu, Aloise Švehlíka, Oldřicha Vlacha a další.

„S režisérem Strachem natáčím úplně poprvé. Stejně tak Tři životy jsou mojí pohádkovou prvotinou. Jsme moc rád, že jsem roli v příběhu dostal, protože pohádky mám moc rád, vyrostl jsem na nich. Nejhůř se mi bude točit asi scéna, kde mě popraví. I když je to jenom jako, přece máte takový divný pocit,“ svěřil se hlavní hrdina Viktor Dyk.

„Naopak, nejvíce se těším na scény s koňmi. Ty mám rád. Musel jsem se na tyto scény připravovat a hlavně, dost mi dala do života škola, takže jsem pro každou špatnost,“ říká představitel Jakuba.

Pohádku diváci uvidí již o letošních Vánocích v České televizi.