„S jarním obdobím, kdy se kulturní dění pomalu přesouvá z uzavřených prostor pod širé nebe na náměstí, do parků a samozřejmě do volné přírody, si město Klatovy připravilo řadu tradičních akcí,“ sdělila vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Klatovy Alena Kunešová.
„První akcí je Velikonoční řemeslný trh, který se na klatovském náměstí Míru uskuteční ve dnech 20. a 21. dubna od 10 do 17 hodin. Na náměstí bude k dispozici několik prodejních stánků, kde bude možno zakoupit velikonoční pomlázky a kraslice, suché velikonoční vazby nebo dřevěné a kovářské výrobky. O odpolední doprovodný program se ve středu postarají svým vystoupením děti z některých klatovských mateřských škol, několik pěveckých sborů a dechový orchestr. Ve čtvrtek odpoledne vystoupí například taneční a pohybové studio, další pěvecké sbory, folklórní soubory nebo alternativní divadlo,“ informovala Kunešová.

Další tradiční akcí jsou oslavy osvobození Klatov americkou armádou na konci 2. světové války. „Z dalších akcí nelze opomenout květnové oslavy osvobození města Klatov, kdy se 5. května uskuteční návštěva pietních míst a na náměstí vystoupí v odpoledních hodinách mažoretky a po nich dechová kapela. V sálu radnice se bude konat i koncert učitelů Základní umělecké školy Josefa Kličky v Klatovech. Dále pak 8. května se uskuteční promenádní koncert základní umělecké školy,“ dodala vedoucí.

„Společně s Klubem českých turistů, cestovními kancelářemi a informačními centry z okolí Klatov se aktivně nyní připravuje akce Zahájení turistické sezony 2011, které se uskuteční 14. května na klatovském náměstí. Součástí akce bude dopolední turistický pochod s názvem Májové toulky. Každý, kdo se pochodu zúčastní, obdrží pamětní list. Dokonce tři účastníci, kteří budou po pochodu v odpoledních hodinách vylosováni, obdrží hodnotný dárek. Při této akci bude možno zakoupit nový kalendář Město Klatovy 2012,“ doplnila Kunešová.

V dubnu odstartuje již 12. ročník mezinárodního festivalu komorní hudby, jehož první koncert v podání českých i zahraničních umělců se uskuteční 28. dubna.