Bude kratší a k dispozici nebude hlavní scéna na náměstí Republiky. „Důvodem je návrat ke konceptu street festivalu i nesrovnatelně nižší rozpočet akce,“ vysvětluje pořadatel akce Karel Zach, který organizaci získal ve výběrovém řízení města.

Podle něho prý hrozilo, že festival zanikne. „Měl jsem z toho strach. Do výběrového řízení jsem vstoupil pár dní před jeho uzavřením, protože jsem měl informace, že akci nikdo moc pořádat nechce. Vypadalo to, že skončí, což mi přišlo líto,“ sděluje Zach, který má s festivalem dlouholeté zkušenosti. Celých šestnáct let jeho trvání totiž produkoval scénu v Zach´s Pubu.

Akce by se tak měla vrátit ke kořenům. Podle organizátora je určena především pro hudební fajnšmekry, kteří jsou ochotni si kvalitní muziku najít i v zapadlé uličce a nečekají, až jim bude servírovaná na velkém náměstí s komerční přílohou.

Koncerty se odehrají na čtyřech scénách – v Proluce, v amfiteátru Plzeň Plaza, v Zach´s Pubu a na zahradě Měšťanské besedy.

Mezi největší hvězdy festivalu by měli patřit Irena Budweiserová, Klára Vytisková, Miki Ryvola a také Pavel Žalman Lohonka, který na akci vystoupí po několika letech. Nebude chybět ani plzeňská stálice Strašlivá podívaná.

Příležitost dostanou i kapely, které jsou známé i za hranicemi České republiky, ale v Plzni vůbec nekoncertují. Mezi nimi budou například Sixin, Maradona jazz, Al Yaman nebo Cartonnage.

I letos se budou v Proluce konat divadelní představení pro děti. Tradiční součástí už je také výstava Barva na ulici, jež formou velkoformátových obrazů přiblíží výtvarné umění nejen českých malířů.