Deset výtvarníků z Čech a sousedního Bavorského lesa se ve středu sjelo do Srní a již tuto neděli ve 13 hodin by měla být vzniknuvší díla představena při vernisáži v hotelu Šumava na Srní.

„Zájem o plenér na Šumavě je opravdu veliký. Ke spolupráci jsme oslovili jak Unii výtvarných umělců v Plzni, tak Asociaci jihočeských výtvarníků v Českých Budějovicích. Z obou stran byli ve velmi krátké době delegováni zástupci pro připravovaný malířský workshop. K účasti byli samozřejmě přizváni i regionální malíři, kteří ač nejsou třeba akademici, tak se Šumavě věnují snad ještě více, protože žijí uprostřed té krásy k pomalování,“ uvedl Josef Štemberk, manažer projektu ze Správy NP a CHKO Šumava.

Doplnil, že pozvání přijali akademičtí malíři Vladivoj Kotyza, Jan Dolejš, Matouš Vondrák, Jiří Kubelka a Ludvík Kolář. Dále pak regionální šumavští malíři Jan Čížek, Karel Blatský, Jan Korčák. Setkání malířů bude mít v letošním roce mezinárodní charakter a účastní se ho umělci a malíři z Bavorska Andreas Heckmann, Sylvia Gnatz, Ursula Stoiber a Annemarie Pletl.

Všechna díla malířů si budou moci návštěvníci Šumavy prohlédnout při putovní výstavě v Modravě (od 1. 7.), ve Stožci (od 24. 8.) a dále ve Frauenau, Vimperku a Kvildě, a to podle daného programu až do konce března příštího roku. „U příležitosti 5. ročníku bude vydán katalog výtvarníků, kteří se nechali ve svém díle inspirovat přírodou a krajinou Šumavy, a bude k dostání v informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava,“ dodal Štemberk.