V tyto dny se každoročně otevírají brány nejzajímavějších památek a budov a vše zpestřuje doprovodný kulturní program.

Vystoupení a koncerty

Program spojený s Dny evropského dědictví se v Klatovech uskuteční 12. a 13. září. V první den v 18 hodin vystoupí na klatovském náměstí Míru Wabi Daněk a Miloš Dvořáček.

Na sobotu je připraven bohatý program, který začne v 10 hodin. „O zahájení se postarají folklorní soubory Šumava a Šumavánek. Jedním z hlavních bodů programu bude vystoupení Jaroslava Uhlíře ve 13 hodin. Po něm se představí pěvecké soubory, dětský divadelní spolek z Měčína, jehož hostem bude herečka Jitka Smutná, a základní škola Čapkova s představením Cirkus. Své dovednosti ukáží také taneční a pohybové studio Krok a šermdivadlo Clatonia. Vrcholem programu bude koncert skupiny Spirituál kvintet, který začne v 19 hodin," seznámila s programem vedoucí odboru školství a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

Levnější vstupné

To však ještě není vše. Během těchto dnů budete moci za zvýhodněné vstupné navštívit Černou věž, katakomby, Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, barokní lékárnu a nově otevřený pavilon skla. V sobotu se můžete zúčastnit také komentované prohlídky po zaniklých hostincích v Klatovech, kterou město připravilo ve spolupráci se spolkem Přátel české historie. Zúčastnit se jí můžete v 10.30 a 14.30 hodin.

Součástí akce bude také prezentace výrobků s označením Regionální potravina, řemeslný trh a výtvarná dílna.

Nejlepší chléb

Vše bude doplněno ještě soutěží, a to o nejlepší chléb. „Zveme všechny pekaře, farmáře, maminky, tatínky, babičky, dědečky, prostě všechny, kteří rádi pečou, aby přinesli v sobotu v době od 9 do 10 hodin na náměstí do stánku označeného „O nejlepší chléb" svůj výrobek. Bude se koštovat, solit a vonět. Hodnotit bude odborná porota i sama veřejnost. Pro výherce jsou připraveny zajímavé ceny. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 16.15 hodin," uvedla Kunešová.

Program 13. září

10 hodin – Folklorní soubor Šumava a Šumavánek
11 hodin – Dechová kapela Úhlavanka a její hosté
13 hodin – Jaroslav Uhlíř
14.15 hodin – Masarykova ZŠ Klatovy – pěvecké sbory
14.45 hodin – Dětský divadelní spolek z Měčína a Jitka Smutná
15.15 hodin – ZŠ Čapkova
15.45 hodin – Taneční a pohybové studio Krok
16.15 hodin – Vyhlášení výsledků soutěže O nejlepší chléb
16.30 hodin – Šermdivadlo Clatonia
19 hodin – Spirituál kvintet