Tisíce návštěvníků zaplnilo v páteční odpoledne prostor u nádraží ve Švihově. Festival Hrady CZ přilákal fanoušky různých žánrů hudby.

Páteční den nabízel jak pop, tak tvrdý rock. „Na Švihov jsme se těšili, pocit z Hradů je pokaždé skvělý. My už jsme festivalový matadoři, jezdíme jednou za dva roky a publikum je tady super,“prozradil kytarista ze skupiny Sto zvířat Honza Šobr. Posluchače dostala do varu tolik očekávaná Lucie Bílá se skupinou Arakain. Mezi desítkami účinkujících nechyběli Michal Hrůza, Rybičky 48, Anna K. nebo Mydy Rabycad.

Sobotní den zahájil Romuald Klemm, kterého vystřídal Elis Mraz. Potom už následovala smršť v podobě No Name, Kamila Střihavky Mirai, nebo kapel Vohnout, Jelen, Visací zámek a dalších. Pro mnohé bylo zklamání, když se dozvěděli, že nepřijel Marpo, ale organizátoři skvěle zareagovali a upravili program. Sice se musela přesunout skupina PSH, ale všem tyto „komplikace“ vynahradila skupina Trautenberk, která hrála o půl hodiny déle, čím jistě potěšila své fanoušky. Organizátoři pro návštěvníky připravili nejen hudbu, ale dostatečné sociální a bezpečnostní zázemí. „ Bezpečnostní opatření jsou podobná jako vloni. Máme tady bariéry proti nájezdům automobilů, pečlivé kontroly u vstupu a další, které samozřejmě nemohu prozradit,“ sdělil organizátor akce Michal Šesták. Snad i díky tomu nedošlo k žádným incidentům, které by narušily tento vyhledávaný festival.