Vodní hrad Švihov se může těšit na další hudební lahůdku. V neděli 14. srpna tam zahraje britsko-americká hudební skupina Blackmore´s Night. „Vystoupení na Švihově bude pro skupinu jediným letošním koncertem v této části Evropy s výjimkou Ruska,“ informoval Deník Pavel Malúš z pořádající agentury.

V Plzeňském kraji nehrají Blackmore´s Night poprvé, před třemi lety se skupina představila svým příznivcům na zámeckém statku Býkov. „Jedinečná atmosféra nádvoří hradu Švihov se hudebníkům skupiny Blackmore´s Night natolik zamlouvá, že vážně zvažují možnost natočit tam koncertní DVD,“ prozradil Malúš. Dodal, že členové Blackmore´s Night si velice střeží své soukromí. Kvůli koncertu na Švihově si již zarezervovali na několik dní jeden luxusní plzeňský hotel, který bude po dobu pobytu Blackmore´s Night pro další potenciální hosty hotelu uzamčen a členové skupiny budou mít celý hotel výhradně pro sebe.

Naopak na hrad prý nijak mimořádné požadavky muzikanti nevznesli. „Vše je ještě ve fázi jednání. Nic mimořádného ale nechtějí. Bavili jsme se jen o prostorách na převlékání či na raut. Vystupovat budou na nádvoří, je to pro nás podobné jako hudební festival, který děláme každý rok,“ řekl Deníku kastelán švihovského hradu Lukáš Bojčuk.

„Pořadatelé připravili pro návštěvníky koncertu možnost dopravy speciálními autobusy, které vypraví z Plzně a z Prahy ke hradu Švihov a po koncertě zájemce odvezou zpět do výchozích stanic. Jízdenky s místenkami jsou připraveny stejně jako vstupenky na koncert v předprodejní síti Ticketstream,“ doplnil Malúš. Vstupné se podle něj bude pohybovat od 565 do 595 korun, jízdenky s místenkami Plzeň – Švihov, Švihov – Plzeň přijdou na 98 korun (49 + 49 Kč).

Kdo jsou Blackmore`s Night

Blackmore`s Night je anglo-americká rocková skupina inspirovaná renesancí. Hlavními protagonisty Blackmore´s Night jsou legendární kytarista Ritchie Blackmore (ex – Deep Purple a ex - Rainbow, na snímku) a zpěvačka Candice Night, kteří se stali životními partnery. Ritchie Blackmore (14. 4. 1945) a Candice Night (8. 5. 1971) se vzali v roce 2008 po třináctileté známosti. Pro Candice to byl první sňatek. Pro Ritchieho je Candice čtvrtou manželkou. Věkový rozdíl mezi manželi je 26 let. Ritchie Blackmore a Candice Night se seznámili na fotbalovém zápase v roce 1990, kde hrál tým Deep Purple proti týmu newyorkské rockové rozhlasové stanice, kde Candice pracovala. Candice pak zpívala sbory na posledním albu, které Ritchie vydal s Deep Purple, Battle Rages On. Podílela se i na posledním albu Rainbow, Stranger In Us All, z něhož otextovala čtyři písně: Ariel, Wolf To The Moon, Hall Of The Mountain King a Black Masquerade.