„Při malém koncertu zazní koledy i klasické melodie, návštěvníci se ale mohou těšit i na vánoční básně a příběhy," pozval Lukáš Milota z z pořádajícího týmu Přátelé Mouřence a dodal: „Chceme, aby lidé mohli na Mouřenci prožít Vánoce všemi smysly. Mohou proto ochutnat svařák „Mouřák", cukroví, vánočku, ucítí vůni ozdobené jedličky i další vánoční vůně a mohou na poslední chvíli koupit pro své blízké malé vánoční dárky. Chystáme i několik překvapení." Hodinový program zakončí slavnostní vyzvánění starobylého zvonu z roku 1329.

O dva dny později, na Štěpána, mohou lidé přijít na Mouřenec znovu. Ve 14 hodin začíná koncert kašperskohorské skupiny Druhý pokus. Speciálním zahraničním hostem bude hráč na keltskou harfu Sean Barry. Až do 26. prosince mohou také lidé přinášet do kostela drobné a praktické dárky, které Přátelé Mouřence předají o den později seniorům v domově pro seniory v Sušici.

Mouřenecké Vánoce vyvrcholí 27. prosince v 16 hodin, kdy po roce do kostela opět zavítá režisér Jiří Strach a uvede promítání své pohádky Anděl Páně, která před jedenácti lety vznikla částečně i na Mouřenci. „Doslechli jsme se, že Jiří Strach začal točit druhý díl Anděla Páně, a proto ho pořádně vyzpovídáme," slíbil Milota. Po promítání si lidé mohou společně s kytarovým virtuózem Janem Irvingem a zpěvačkou Lenkou Němečkovou zazpívat koledy. Těšit se mohou také na představení zbrusu nového vánočního videoklipu, který částečně vznikl na Mouřenci. Součástí tohoto neděln ího setkání bude také benefiční prodej malých vánočních ozdob, konkrétně andílků vyrobených z těstovin. Výtěžek pomůže vznikajícímu mobilnímu hospicu v Tachově.

Sváteční maraton akcí na Mouřenci zakončí už potřetí půlnoční silvestrovská mše při svíčkách, kterou bude sloužit P. Tomas van Zavrel.