Adventní období odstartuje na Mouřenci bohoslužbou. Začíná v neděli 30. listopadu v 15 hodin a sloužit ji bude P. Tomas van Zavrel. Součástí mše bude žehnání adventních věnců. Bohoslužbě bude předcházet komentovaná prohlídka kostela, a to od 14 hodin.

Program pokračuje v neděli 7. prosince od 14.30 hodin, kdy v kostele vystoupí klatovská skupina Zebedeus. O týden později, v neděli 14. prosince od 15 hodin, zahraje a zazpívá skupina Druhý pokus. Čtvrtou adventní neděli, 21. prosince, ozdobí v kostele na Mouřenci tradiční (v pořadí už čtvrtý) koncert Žihelského pěveckého smíšeného sboru. Začíná ve 14 hodin.

Kostel bude otevřený i o Štědrém dnu, a to od 11 do 12 hodin. V rámci pořadu Štědrá hodinka je připravená vánočně laděná prohlídka kostela a další program, který vyvrcholí poledním zvoněním.

„O pár dnů později, v sobotu 27. prosince od 16 hodin, začíná pásmo Vánoce na Mouřenci, jehož hlavní součástí bude promítání pohádky Anděl Páně. Pohádku, která před deseti lety vznikla částečně i na Mouřenci, uvede sám její režisér Jiří Strach. V rámci pořadu vystoupí se svou básní Radek Nakládal a klarinetista Martin Kanaloš. Připraven bude čaj, svařené víno a deky. Organizátoři přesto doporučují návštěvníkům přibalit teplé oblečené a baterku na cestu zpátky," řekl Deníku jeden z organizátorů mouřeneckých akcí Lukáš Milota.

Program na Mouřenci vyvrcholí na přelomu roku silvestrovskou půlnoční bohoslužbou při svíčkách. Začne přesně o půlnoci z 31. prosince na 1. ledna 2015 a bude ji sloužit P. Tomas van Zavrel.