Na své si tu během odpoledne přišli dospělí i děti. K vidění byla unikátní parní stříkačka, ukázky vyprošťování osob z havarovaného vozu, výstava fotografií z historie hasičských sborů v Bezděkově a v Korytech a spousta dalších zajímavostí.

„Nejsou to žádné velkolepé oslavy 111. výročí založení zdejšího SDH, ale jen přátelské setkání,“ vysvětluje starosta Bezděkova Josef Červený. „Setkání proto, že se místní složky rozhodly ušetřit peníze na nedávné oslavy SDH v sousedních Korytech,“ dodal starosta. Všichni se dobře bavili.

„Bezděkovští navštívili naše oslavy, my jim teď jejich návštěvu oplácíme,“ svěřili se Deníku nad snímky zachycující historii bezděkovského SDH Josef Klouda a Václav Voráček, oba členové SDH Koryta.

Bezděkovští dobrovolní hasiči mají v současné době 42 členů, což je podle slov starosty sboru Petra Uldrycha slušný počet. „Letošní rok je pro nás významný. Otevřeli jsme v pořadí čtvrtou hasičskou zbrojnici a od profesionálních hasičů z Klatov jsme získali do autoparku Tatru 815,“ upřesnil Uldrych.