Příchozí si zatančí i vstoupí do pohádek. Na vodním hradě Švihově se bude opět tančit. Minulý víkend se tančily bretoňské tance, v sobotu 17. července se koná Renesanční a barokní plesová veselice. Zájemci se mohou tance naučit na semináři, který se koná od 16.30 hodin. Taneční večer začíná ve 20 hodin. Na akci je vstupné dobrovolné.

Hrad Velhartice připravil pro děti a dospělé pohádkové odpoledne. Holky a kluci se mohou těšit na soutěže i výtvarné dílny. Na zahájení ve 13 hodin příchozí uvidí taneční vystoupení a kejlíře Půpu. „Předvede se také šermířská skupina Morgana, poprvé od 13.30 i na závěr od 17 hodin. Příchozí mohou zhlédnout od 14 hodin Vodnickou pohádku v podání divadla Koňmo a od 16 hodin Dřevěný cirkus od divadla Karromato.

Uskuteční se také módní přehlídky, například historických kostýmů, a sametové kolekce,“ popsala program akce průvodkyně hradu Velhartice Anděla Mejstříková. Během celého odpoledne mohou lidé navštívit také dobové stánky. Akce se koná v sobotu 17. července.

Výstava handicapovaných výtvarníků Ne ruka, to duše maluje byla na hradě Velhartice prodloužena do konce srpna.

Hrad Kašperk obléhají již od čtvrtka loupežníci. „Návštěvníci se mohou těšit na mnoho způsobů šermířského boje, humor, tanec i ohňové efekty,“ charakterizoval akci kastelán hradu Kašperk Zdeněk Svoboda. Představení Konec kašperských loupežníků, ve kterém účinkuje skupina historického šermu Romantika a hosté, se koná v pátek i sobotu od 20 hodin.

Děti se i o tomto víkendu mohou na hradě Kašperk stát rytířem či dvorní dámou. „Účastníci plní různé úkoly, zkouší si ve středověkém oblečení zatančit. Učí se dvorskému chování, například správnému úklonu. Pro velký zájem o tuto akci je lepší si lístek rezervovat,“ uvedl Svoboda.

První ze tří koncertů Zpívání včelám se uskuteční na Rabí. V pátek zazpívá skupina Majerovy brzdové tabulky. Tato akce se koná od 19 hodin v hradním příkopu.