Největšími lákadly jsou tradičně Černá věž na náměstí Míru, jezuitský kostel, arciděkanský kostel, barokní lékárna a katakomby. Zájem je i o různé parky a koupaliště.


„Návštěvníci města využívají hojně také služeb informačního střediska, kde se zajímají o možnosti pěší i cykloturistiky, o propagační materiály a předměty, o možnosti ubytování a otevírací dobu památek nejen ve městě,“ říká Bohumil Knotek z Městského informačního střediska v Klatovech. Mezi nejnavštěvovanější památky patří unikátní barokní lékárna U Bílého jednorožce, kde je v interiéru dochováno zařízení původní jezuitské lékárny, nebo katakomby s mumifikovanými těly zemřelých měšťanů, šlechticů a příslušníků jezuitského řádu.


Černou věž, která je dominantou města, například v loňském roce navštívilo 16 973 turistů a stejný počet očekává její provozovatel, kterým je Městské kulturní středisko, i letos. Kdo vyrazí na výlet do Klatov, měl by vědět, že zdejší památky s výjimkou památek církevních jsou otevřeny od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Nejčastějšími zahraničními hosty ve městě jsou turisté z Německa a Holandska.