„Jde o osmý ročník tvoření u nás ve tvrzi. Je tady dvaadvacet šikovných lidí, kteří předvádějí svoji techniku nebo řemeslo z různých oblastí. Navlékají se zde korálky, maluje se na sklo, na hedvábí a dokonce zde máme i ochutnávku domácího chleba. Návštěvnost je velká, jsme velmi spokojeni. Od prvního tvoření chodí více a více lidí. Jsme rádi, že sem návštěvníci našli cestu," uvedla za klub žen v Dešenicích, který akci pořádal, Anna Halasová.

Kromě zmiňovaných technik si lidé mohli vyzkoušet malování na perníčky, aranžování květin, tvoření z fimo hmoty nebo zavítat do keramické dílny. K vyzkoušení bylo i mnoho dalších technik tvoření, které si vyzkoušely nejen děti, ale zaujaly i dospělé. „Je to velmi zajímavé. Je tady toho spoustu. Některé techniky už znám z předešlých ročníků, ale nové si ráda vyzkouším. Je fajn, že tady mají vše pod jednou střechou. Je to super akce a chodí sem i hodně lidí, takže u některých stolů je stále plno," uvedla jedna z pravidelných návštěvnic Eva Malá.

Ti, kteří jezdí do dešenické tvrzi rádi, tam mohou zavítat i 27. listopadu od 16 hodin, kdy tam zahájí adventní čas jarmarkem. Budou si moci na malém trhu zakoupit drobné dárky pro své blízké, které vytvořily děti ze základní a mateřské školy, ženy z dešenického Spolku pro radost, frekventanti keramického kroužku a jiní. Pro návštěvníky bude připraveno adventní občerstvení a nebude chybět ani orloj v podání ochotníků.
Na závěr bude slavnostně rozsvícen vánoční stromeček.