Během koncertu zněly sálem nejen známé hity, ale také novinky. „Hrajeme naše nejznámější písničky, které od nás lidé očekávají, ale kromě toho nabídneme i několik ochutnávek z naší připravované desky Kvadratura v záchranném kruhu. Kromě toho, že zahrajeme věci, které hrajeme na festivalech i svých samostatných koncertech, tak je zajímavá i část, kde se všechny tři kapely setkáme na jednom pódiu a hrajeme nějaké věci společně. Pokaždé je to trochu jiné. Během posledních koncertů to vypadá, že na sebe kluci vymýšlejí různé aprílové žertíky, takže člověk ani neví, zda se některá písnička dohraje do konce. Je to takový zajímavý adrenalin," řekl Deníku Ondřej Ládek vystupující pod jménem Xindl X.

Xindla X budete moci v nejbližší době opět slyšet například na festivalu Hrady CZ ve Švihově, který se letos koná 29. a 30. července. „Tentokrát hrajeme v pátek. Budeme také na přelomu srpna a září na Radio festu v Plzni," pozval Ládek.

To, že je turné plné zvratů, potvrdil i člen skupina UDG Tomáš Vohradský. „Momentálně jsme ve třetí třetině turné společně s Voxlem a Xindlem. Jde trochu o takové bojové turné, protože si od začátku děláme naschvály. Máme jednoho společného nepřítele, kterým je kapela Slza," přiznal s úsměvem Vohradský.

Od UDG lidé slyšeli průřez písní z jejich desek a hlavně ochutnávky z jejich nové desky Emotikon, kterou chtěli předvést a nejen to. V Klatovech totiž právě toto nové CD slavnostně polili šampaňským. Křtu se ujal Xindl X a sprchu pak dostali i někteří v sále. „Kromě nového CD máme i nový klip na písničku Atomy," doplnil zpěvák skupiny Petr Vrzák.

Tato skupina neměla v Klatovech premiéru, hrála tam už několikrát v klubu U Košile. „Nyní jsme ale potřebovali větší sál, protože hrajeme tři kapely a k tomu jsou upraveny i sety. Každá kapela hraje přibližně hodinu patnáct minut," sdělil Vrzák.

Na Klatovsko by UDG mohli zavítat opět během podzimního turné.

Lidé ho nabili

Už poněkolikáté ve městě pod Černou věží vystoupil i zpěvák Václav Lebeda alias Voxel. „Klatovské publikum znám. Už jsem hrál U Košile a vždy to bylo fajn. Jsem rád, že i dnes lidé dorazili. Jsem nadšený, že mě berou, že mě nevyřvávají z pódia a mohu dohrát svůj set. Když chtějí na závěr něco přidat, tak je to příjemné, o to víc, že jsem proti lidem sám jen s kytarou a efekty," pochvaloval si Voxel.

Nadšený byl i z atmosféry v kulturním domě, kde se mu podle jeho slov hrálo skvěle, i když prý koncerty na konci týdne bývají nejtěžší. „Člověk už má dodělané hlasivky a je celkově unavenější. Ale šlo to a jsou zde skvělí lidé, kteří reagovali a energii mi dodali zpátky. Takže se necítím unavený, naopak mám energie tolik, že bych dal další koncert," řekl zpěvák.

Před koncertem měl čas si prohlédnout i město. „Soukromě na Klatovsko ani na Šumavu nejezdím. Studoval jsem v Plzni, takže jsem občas projížděl, když jsem někde zpíval se sborem, ale jinak ne. Dnes jsem ale přijel kolem třetí hodiny, tak jsem si to tady prošel a musím říci, že máte pěkné náměstíčko, kde je klid. Mám raději menší města, než vyloženě metropole, protože jsem založením kliďas. Na pódiu se vyblbnu a pak si užívám klid. Tady jsem ho cítil, takže mi tady bylo příjemně," řekl Voxel.

Slíbil, že se na Klatovsko vrátí, pokud bude zájem. V nejbližší době vystoupí na Majálesu v Plzni.

Z koncertu byli nadšeni nejen vystupující, ale i návštěvníci. „Je to bomba. Není tady narváno, tak se dá skvěle tancovat a užít si to lépe, než když je tady hlava na hlavě a nedá se hnout. Nejlepší je Voxel, ten tady pobíhá a mohli jsme se s ním vyfotit i popovídat. Zapařili jsme ale na všechny, je to super koncert," zhodnotila jedna z fanynek Voxela Petra Lukešová.