Šlo o tvořivé dílny s velikonoční tematikou. "Máme pět dílniček. Děti malují kraslice, zdobí perníčky, dělají velikonoční zápichy do květin, vyrábějí včeličky k zavěšení na větev a také "travní hlavouny". Po absolvování všech pěti stanovišť dostanou děti malý dárek," popsala akci vedoucí kašperskohorského informačního střediska Veronika Rosecká.

Hned v prvních minutách po zahájení se Horský klub, kde se akce konala, zaplnil dětmi i rodiči. "Účastí jsem nadšená, tolik dětí jsme ani nečekali. Máme připraveno asi sto dvacet lístků, na které děti dostávají v jednotlivých dílničkách razítka, takže možná budeme muset nějaké přidělat," těšila hojná návštěva Roseckou.

Velikonoční program pokračuje v Kašperských Horách i v neděli. V deset hodin začnou na náměstí před kostelem svaté Markéty farmářské a řemeslné trhy, kluci si vyzkouší pletení pomlázek a kuchaři a kuchařky se utkají v soutěži o nejlepší velikonoční mazanec. Upečený mazanec je třeba přinést na náměstí do 12.30 hodin, vyhlášení soutěže bude ve 12.45 hodin.

V doprovodném programu na náměstí nebudou chybět ani divadelní pohádky, od 10.30 hodin "Čtyři pohádky" a ve 14 hodin "Červená Karkulka". Součástí trhů budou i tvořivé dílny pro děti a hudební produkce – dívčí hudební skupina Barakudy z místní ZUŠ v 11.40 hodin a od 13.00 Solovačka. V 15 hodin pak začne vystoupení známé folkové skupiny Nezmaři.

Na neděli je připraven speciální velikonoční program i na Kašperku. Děti mohou vyrazit v 11 a ve 13 hodin na speciální interaktivní prohlídky, v podsklepení budovy purkrabství pak ve 12, 14 a 15.30 hodin začíná "velmi ochotnické ztvárnění" nejstarší částečně dochované české divadelní hry Mastičkář. Hrad bude otevřen i v pondělí 6. dubna.

David Kojan