„Příští rok si tady otevřu stánek s pláštěnkami a deštníky. To bude kšeft,“ posteskl si v pátek odpoledne jeden z účastníků třídenních Železnorudských slavnosti a potvrdil tak, že ani letos těmto oslavám počasí příliš nepřeje.

„Slavnosti se konají prakticky už od revoluce, nicméně nebyly pravidelné. Pravidelné jsou až posledních šest let a mají svůj ráz. Každý rok se snažíme pro Železnorudské a návštěvníky program zpestřit a zaměřit ho k nějaké význačné události. Letos je to k dvaceti letům spolupráce s partnerským městem Aldeno. Proto tu vystoupí v sobotu v 17.30 hodin i jejich kapela. Připomeneme si také 40 let sedačkové lanovky na Pancíř a vystoupí i význačné osobnosti, jejichž životní dráha se váže k Železné Rudě, což jsou Marek Ztracený a Pavel Nový,“ řekl Deníku po zahájení slavností železnorudský starosta Michal Šnebergr.

Právě zpěvák Ztracený, Objev roku 2008, patřil spolu se svými blízkými mezi první návštěvníky oslav. Redaktor Deníku ho shodou okolností zastihl ve stánku Deníku, kde jako mnozí další neodolal nabídce nechat se vyfotografovat a poté si domů odnést na památku titulní stránku Klatovského deníku se svou fotografií.

Slavnosti potrvají až do nedělního odpoledne, v sobotu večer budou mimo jiné zpívat Pelíškové a Laďka Kuralová, v neděli se na třídě 1. máje začíná v poledne, v nabídce je hudba i tanec.

Program slavností najdete ZDE>>