Své umění publiku předvedli žáci a učitelé z klatovské základní umělecké školy, Partnerské smyčce z hudební školy v Chamu a dvě hostující zpěvačky z Plzně Ilona Oplová a Martina Placrová, jejichž hudební výkon podtrhla svým tanečním uměním skupina Modern. Vše mělo společného jmenovatele – písně skupiny ABBA. „Smyslem projektu je za prvé přeshraniční spolupráce s hudební školou v Chamu, s níž máme dlouhodobé kontakty, a za druhé dát příležitost našim mladým žákům, aby se realizovali s poloprofesionály a profesionály. A proč jsme si vybrali právě skupinu ABBA? Protože se nám líbí," vysvětlil s úsměvem učitel klatovské ZUŠ Jaroslav Pleticha, který se představil nejen jako dirigent, ale i jako vtipný a pohotový moderátor.

Úspěch sklidil nejen on, ale i ostatní účinkující včetně jedné ze sólistek, Ilony Oplové. „Já vystupuji v Plzni s kapelou, hrajeme po maturitních plesech a podobně. Je to tu pro mne příjemné osvěžení, protože sice už zpívám dlouho, ale ještě nikdy jsem nezpívala s orchestrem. Poprvé mě také doprovází sbor. Moc se mi to líbí," pochvalovala si Oplová.

Nadšena byla i vedoucí taneční skupiny Modern Markéta Lukášová, jejíž svěřenci měli stejný úspěch jako muzikanti. „Jsem s nimi hodně spokojená a jsem na ně pyšná. Líbilo se to jak nám, tak publiku, což je super," uvedla Lukášová.

Stejný koncert se konal již minulý týden v Chamu.