„Cílem akce je dostat sem to nejlepší z české klubové scény a také to, abychom ukázali lidem, že jde dělat festival i trochu jinak, než jak jsou zvyklí. Letos máme nejvíce kapel, které jsme na Ruinfestu měli, a to díky druhé scéně. Začínali jsme na čtyřech a nyní je jich osm. Řekl bych, že přibývá i účastníků,“ řekl hlavní pořadatel Petr Houdek.

Dá se říci, že je festival jeho srdeční záležitostí, která ho baví. „Mně by Ruinfest ani jinak dělat nebavilo. Neděláme ho pro to, abychom na něm vydělali, ale dobrovolně. Jsme v podstatě rádi, že vše poplatíme, a to i díky sponzorům, které domlouváme. Musím vyzdvihnout dva kamarády Štěpánku s Pavlem, bez nichž by to nešlo. Připravujeme vše od září a sám bych se z toho asi zbláznil. Jsou tady i další lidé, kteří mi pomáhají a za to jim patří dík,“ uzavřel Houdek.

Ruinfest na hradě je jakýmsi následníkem po festivalu, který se konal v tamním kulturním domě, jehož zakladatelem byl současný starosta Miroslav Kraucher. „Tenkrát mě hecovali kamarádi v hospodě a já jsem se do toho pustil, bavilo nás to. Pak už jsme ale měli jiné starosti a skončili jsme s tím a Petr se do toho pustil po nás. Chtěli jsme to i tenkrát dělat na hradě, ale nešlo to. Tak jsem rád, že se to podařilo Petrovi. Je to skvělé, že v podstatě naše tradice pokračuje,“ řekl Kraucher.