V loňském roce natáčel režisér Jaroslav Soukup na Klatovsku a v okolí Srní a Kašperských Hor pilotní díl k chystanému seriálu, který zástupci televize zhlédli, a dohodli se na tom, že umožní seriálu ze života lidí na Šumavě vzniknout.

„Během letošního roku musím napsat všech patnáct scénářů. Všechny díly musí být dokonale propracovány. Proto se rozhodlo, že se natáčení posune až na jaro 2010,“ říká režisér Jaroslav Soukup.

„Z toho, že se bude natáčet, mám ohromnou radost. Se štábem se opět vrátím na místa, která mám rád a do kterých jsem zasadil děj kriminálních příběhů z našeho regionu,“ svěřil se Deníku Soukup, který většinu roku pobývá na své chalupě na Srní.

„Točit se bude v Klatovech, Kašperských Horách, Modravě i na Srní. Je spousta míst, která si v seriálu zahrají, protože seriál bude i jakousi reklamou na Šumavu. Snažím se totiž vybrat i ty nejkrásnější záběry ze šumavské přírody, pro zpestření seriálu,“ pokračuje režisér.

Pilotní snímek k chystanému seriálu měl dobré ohlasy i při veřejných projekcích a to bylo pro TV Nova podle tiskové mluvčí rozhodujícím faktorem.
„Naší snahou bude, začít s natáčením alespoň dvou dílů už na podzim letošního roku, to proto, aby herci neztratili kontinuitu s příběhem.

„Půjde vlastně o hodinové díly. Každý z krimi příběhů bude ve svém dílu uzavřený a vyšetřovat ho bude vždy stejná parta policistů,“ popisuje děj seriálu Soukup. „Bude to prostě lehká krimi pohádka, žádná komedie,“ dodal.