„Byl to poměrně dobrý rok, a diváci mohli vidět celou řadu kvalitních a dlouho očekávaných snímků. Nabídka kina prostě lidi přilákala, a to nás těší. Vždyť u nás v Klatovech je průměrná návštěvnost jednoho představení zhruba 60 diváků, což je nad celorepublikovým průměrem,“ říká vedoucí kina Šumava v Klatovech Karel Kotěšovec.

„Po dlouhé době se nám podařilo několikrát za sebou vyprodat letní kino historickým velkofilmem Bathory. Hodně lidí přišlo na pohádku Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka, ale i na další, jako jsou Bobule a podobně. Nečekaný úspěch měl i film Mamma mia. Divácky populární jsou i animované zahraniční rodinné filmy,“ popisuje Kotěšovec.

V roce 2008 přišlo do klatovského kina 28 tisíc diváků.

Nyní do Klatov přijíždějí diváci i z Přeštic, kde bylo kino uzavřeno.

„Také letos na diváky čekají filmové novinky, které slibují vysokou návštěvnost. Půjde o pohádku Peklo s princeznou, Sněženky a Machři po 25 letech a nebo další film Marie Poledňákové,“ pokračuje ve výčtu nabídky vedoucí kina.

„Zapojili jsme se také do zajímavého projektu společnosti Člověk v tísni, ktera organizuje festival dokumentárních filmů Jeden svět. V březnu se zkušebně tento festival uskuteční i v Klatovech. Těšit se můžete také během roku na divadelní představení, koncerty a další kulturní a společenské akce. Teď tu získali své zázemí například klatovští ochotníci ze souboru Buřina při městském kulturním středisku, a tak tu nebude o zábavu nouze,“ naznačil další program klatovského kina Šumava v letošním roce Kotěšovec.