V průběhu března a dubna se dále přesune do 29 měst po celé republice. Jedním z míst, kam festival zavítá, jsou i Klatovy.

„Jeden svět je nejen filmovým festivalem, ale také diskusní platformou, která každoročně nabízí divákům možnost aktivně se zapojit do debaty nad aktuálními politickými a sociálními tématy. V Klatovech se festival uskuteční letos poprvé, a to v termínu od 31. 3. do 2. 4,“ říká koordinátorka festivalu Kristýna Čerbová.

Zázemí festival v Klatovech získal v kině Šumava a záštitu nad ním převzal starosta města Rudolf Salvetr a místostarostka Věra Tomaierová.

„Zahajovací večer proběhne 30. března v 18 hodin, kdy bude promítnut snímek Barmský VJ, jehož hlavním hrdinou je mladý reportér Joshua, který společně s dalšími kolegy z exilové televize Democratic Voice of Burma podrobně zachytil protivládní demonstrace v září 2007 a jejich následné brutální potlačení. Nedílnou součástí akce jsou také dopolední projekce filmů pro střední a základní školy. V prostorách kina bude instalována výstava fotografií, tematicky zaměřených na Afriku (Etiopie, Namibie). Prodávat se budou i výrobky z chráněné dílny Společnosti člověk v tísni v Namibii,“ dodala Čerbová.