Dav fanoušků čekal před kulturním domem v Klatovech na zpěvačku Ewu Farnou, která tam vystoupila se svou kapelou ve čtvrtek v podvečer. Při této příležitosti se jí Deník zeptal na několik otázek.

Byla jste už někdy v Klatovech nebo na Šumavě?

Bohužel mám volného času tak málo, že jsem nikdy neměla příležitost. Ale vím, že už jsem měla asi tři roky v diáři napsané Klatovy, ale že se to vždy muselo kvůli nějaké jiné akci přesunout. Tak jsem teď ráda, že jsem konečně tady. Když jsme jezdili po Klatovech a hledali kulturní dům, tak jsem viděla, jak máte strašně hezké náměstí. Ještě při tom hezkém počasí to bylo vážně krásný, strašně mě to nabylo pozitivní energií.

Máte čas si před koncerty projít město?

Záleží v kolik přijedu. Jelikož dnes je všední den a já jsem byla ještě ráno ve škole a měla jsem i nějaké prověrky, tak jsme vyjeli později. Je toho hodně, teď jsme měli zvukovou zkoušku, musím se připravit a pak jedeme hned do Prahy, nestíhám se ani najíst. Pokud je koncert v sobotu nebo přijedu dříve, tak se projdeme nebo zajdeme někam na jídlo. Ale vím, že kluci byli tady v kavárně, že jsem je viděla, když jsem přijížděla.

Jak se vám daří skloubit koncerty a školu?

Ráno vstávám v šest, jdu do školy, dát nějaké ty zkoušky. Včera jsem se například musela učit 30 A4. Po škole skočím do auta, v průběhu cesty se mi promění ty dva světy a zase žiji koncertem. Je to hodně náročné, ale dá se to zvládnout, naopak se alespoň nenudím.

Co říkáte na letošní ročník Superstar?

Já se přiznám, že jsem ještě neviděla ani jeden díl, ale v sobotu tam budu vystupovat. Jsem zvědavá na porotu, protože jsem je už poznala i osobně, tak se těším na to, jaké bude před nimi zpívat. Je to rozdíl zpívat před někým, koho už znáte.

Jaký je váš největší úspěch?

Asi to, že jsem dokázala těm hudebním kritikům, že nejsem ta „rychlokvaška“, jak někteří psali, že za dva roky už nebudu a jsem na nic. Vydala jsem šest desek a podařilo se mi uspět v Čechách i v Polsku, pořád nějakým způsobem koncertuji, lidé o koncerty mají stále zájem. To je pro mě výhra, že teď už napíšou, že Ewa Farna je v nějakém smyslu součástí popové scény a nenapíšou, že jsem „rychlokvaška“.

Co je vaším snem?

Snů mám hodně, jsem strašně ambiciózní a docela cílevědomá. Ale mým snem je být šťastná, mít zdravou rodinu, děti, psa a chtěla bych cestovat světě. Chtěla bych dělat práci, která mě baví, což je zpívání, a ráda bych v tom pokračovala.

Čím byste chtěla být kromě zpěvačky?

Samozřejmě si chystám nějaká zadní vrátka a připravuji se na práva. Chtěla bych být právničkou, abych si mohla i určité věci ohlídat. A asi aby si i lidé řekli, možná je to i osobní touha, aby si lidé řekli „jo, není to jen zpěvačka, ale vystudovala teď práva, tak asi v té hlavě něco má.“ Takže to bych si chtěla vnitřně dokázat. Právo mě strašně baví.

Děláte nějaký sport?

Tři roky jsem závodně lyžovala a nyní jsem začala jezdit také na snowbardu.

Šumavský Špičák má nejprudší sjezdovku v republice, už jste na ní byla?

Myslím si, že můj bratr byl tady na Špičáku na mistrovství republiky, protože on stále závodně lyžuje. Já osobně jsem tam ještě nebyla, ale ráda přijedu a asi už bych přijela se snowboardem.