Ewa totiž spolupracuje s dvorní textařkou a skladatelem Lucie Bílé, Gábinou Osvaldovou a Ondřejem Soukupem.

Sama zpěvačka říká, že by ráda prorazila také do zahraničí. Deska jí už vyšla třeba v Polsku, kde se její jméno objevilo také na první příčce žebříčku MTV a Vivě. Ve Strakonicích vystoupí se svojí skupinou De Rocx, jejíž členové přišli z Ježkovy konzervatoře.

„Kluci jsou skvělí, jsou mladí, talentovaní a vynikající muzikanti. Je samozřejmě důležité, jak hrajou, ale je mi čtrnáct a asi nemůžu hrát s pánama, kterým je padesát,“ komentuje s úsměvem Ewa svoji mladou kapelu. O svém současném stylu mluví jako o pop–rocku.

„Čím budu starší, tím víc bych chtěla mít hudbu rockovější a zajímavější. Chtěla bych, aby moje hudba byla melodická, ale přitom by měla obsahovat prvky jiných stylů, jako jsou punk nebo pop. V podstatě bych všechno smíchala, ale základ by byl rockový. Tímto směrem bych chtěla jít. Co se týče textů, tak čím víc budu starší, tím víc se mé texty budou vyvíjet. Nemůžu teď zpívat o tom, jak je svět těžký. To mi v mém věku nikdo neuvěří. Musím zpívat o tom, jak mě to baví a jak jsem veselá. Ale je to pravda,“ říká mladá rockerka a dvojnásobná držitelka platinové desky.

Fakt, že její příznivci jsou jí věrní, dokládá také aktuální cena za nejprodávanější desku roku 2008. Stalo se jí 11.února album Ewy Farne Blíž ke hvězdám.
Strakonické koncertní vystoupení začíná v 19.30 hodin.