Byla sólistkou opavského a ostravského operního souboru, mnohokrát hostovala i v Národním divadle v Praze a do hudebního života západních Čech se zapsala v letech 1990 až 2005 jako sólistka opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. Tuto sobotu 22. ledna jí blahopřejeme k šedesátým narozeninám.

V současnosti zaměstnává Evu Klečkovou pedagogická činnost. Výuce zpěvu se věnovala už na ostravské konzervatoři, ale v posledních letech se s elánem a radostí soustředila na výchovu nejmladších adeptů pěveckého umění na základních uměleckých školách – v Králově Dvoře a v Praze.

Na plzeňskou operu vzpomíná ráda. Vytvořila tu řadu postav ze světového repertoáru – Hraběnku v Čajkovského Pikové dámě či Ulriku ve Verdiho Maškarním plese, ale neméně rolí v české klasice. Ve Smetanových dílech byla Ludmilou i Hátou, Martinkou, Pannou Rózou i Závišem, ve Dvořákových operách Ježibabou i Káčou, která se stala její životní rolí. Z Janáčkových postav vynikla její Kabanicha v Kátě Kabanové i Revírníková, Sova, Lapák a Datel v Příhodách lišky Bystroušky. Rozhovor s Evou Klečkovou si můžete přečíst v Plzeňském kulturním přehledu na únor, který vyjde 31. ledna jako příloha Plzeňského a Rokycanského deníku.