Ve čtvrtek večer se totiž v Přešticích uskutečnila obnovující schůzka Divadelního spolku Úhlavan. Ten má prozatím jedenáct členů. Soubor působí pod Kulturním a komunitním centrem v Přešticích, kde herci získali také své zázemí pro svoji činnost. Mladých herců se prozatím ujal zkušený divadelní ochotník a režisér Ludvík Pouza z Ochotnického spolku ze Kbela, který s Přeštickými herci nastuduje první představení.

Divadelní spolek Úhlavan v Přešticích působil celých sto let, od roku 1889 do roku 1989. Pak ale tato tradice ustala. S nápadem ochotníky do Přeštic vrátit přišla současná ředitelka KKC Martina Míšková.

„Divadlo do Přeštic patří, a tak jsem moc rád, že mohu být u jeho obnovy. Zatím máme za sebou jen informativní schůzku, kde jsme se dohodli na termínech zkoušek a na tom, že napoprvé se pustíme do nastudování pohádky. Věkový průměr členské základny nového souboru je sice hodně mladý, pohybuje se kolem dvaceti let. Přesto věřím, že zájemci vydrží a vše dotáhneme do premiéry,“ říká vedoucí souboru Ludvík Pouza.

Začínající herci mají pro svoji práci dobré podmínky. „V Přešticích je hezký sál, je zde osvětlení, ozvučení, dokonce tu jsou i kulisy a kostýmy po našich předchůdcích,“ dodal Pouza.