Na soutěž dohlíží ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Všichni soutěžící jsou podle věku rozděleni do celkem 11 kategorií, přičemž nejmladší účastníci bývají zpravidla žáky školního věku a základních škol, zatímco nejstarší klavíristé a klavíristky musí často skloubit hraní na svůj oblíbený hudební nástroj a středoškolská, či vysokoškolská studia. Podobně jako v minulých ročnících i letos tato klavírní soutěž sestávala z jednotlivých kol – školních, okresních, krajských a celostátního. Soutěžilo se v hraní nacvičeného repertoáru zpaměti před odbornou porotou.

Do krajského kola, které se konalo pod záštitou plzeňské konzervatoře v Domě hudby v Plzni, se podařilo probojovat několika žákyním klatovské „zušky". Ve čtvrté kategorii obsadila výborné druhé místo nejmladší svěřenkyně Pavly Röbsteckové Aneta Černá. V páté kategorii si taktéž druhé místo odnesla Blanka Červená. Na nejvyšší stupeň v této kategorii pak dosáhla Michaela Černá. V třetí nejvyšší, deváté kategorii, získala Pavlína Černá, sestra Michaely, zaslouženě první příčku po předvedení velmi muzikálního vystoupení. V této kategorii se také blýskla Jana Illetšková, které se porota rozhodla udělit třetí místo. „Pro mě osobně je to obrovský úspěch, za který vděčím, a nejen já, skvělému vedení učitelky Pavly Röbsteckové," řekla Deníku Pavlína Černá.

Ač žádná z talentovaných žákyň nakonec nebyla vybrána do národního kola (Plzeňskému kraji bylo uděleno pouze 10 míst plus jedno místo pro náhradníka), některým se dostalo speciálního ocenění ve formě hrazené účasti na srpnových klavírních kurzech organizovaných plzeňskou konzervatoří.

„Pro naši třídu i celou ZUŠ Josefa Kličky nicméně jde o skutečně velký úspěch, který plně zúročil ohromné nasazení všech zúčastněných klavíristek," zhodnotila soutěž Pavla Röbstecková.