„Na začátku byl nápad založit si modelingovou agenturu v Klatovech, kterou budou tvořit právě modelky z našeho regionu. Bylo to velmi těžké, důležitá byla a stále je hlavně podpora někoho blízkého, a tím je můj manžel. Založila jsem kroužek modelingu, který kromě těchto základů dbá na to, aby děvčata chodila upravená, znala základy stolování, fotografování, správného vyjadřování, působení a podobně. Během deseti let se zde vystřídala řada dívek, neboť být modelkou není jednoduché. Hlavními předpoklady jsou výška minimálně 170 cm, štíhlá postava a bezproblémová pleť. Naučit dívky správnou chůzi, choreografii a podobně je dost náročné. Dnes už chůzi zvládají i dvanáctileté modelky na deseticentimetrovém jehlovém podpatku,“ sdělila Jaroslava Kopecká z agentury Delija models.

Podpoří Diakonii

Do agentury se neustále přihlašují nové tváře, nejen malé modelky, ale i větší slečny, na které čeká vystoupení na módních přehlídkách, nabídky na natáčení reklam, filmu či profesionální dráha modelky. „Za deset let jsme uspořádali spoustu přehlídek nejen v našem regionu, ale i v Praze. Nejvíce z nich bylo na zámcích a hradech. Nejkrásnější přehlídky jsou ty, kde se snažíme svojí činností i pomáhat, například africkým dětem, podpořit transplantaci kostní dřeně, zvířata v útulku a podobně. Také přehlídka, která bude na hradě ve Švihově, bude mít stejný účel. Má podpořit děti, které se narodily s postižením. Jde o děti ze ZŠ speciální ČCE Diakonie Merklín, Plzeň a Sušice. Přispět mohou všichni, kdo přijdou na tuto akci tím, že si zakoupí výrobek, který tyto děti vyrobily,“ informovala Kopecká.

Na náročné přípravy a plánování není Kopecká sama, má dva pomocníky. „Poslední tři roky mi s celou organizací pomáhá už i syn Nicolas a dcera Mili, která také začala jako modelka a nyní po absolvování moderátorského kurzu je i moderátorkou nejen našich akcí. Snaží se vnést nové nápady do činnosti a tím se modeling stává stále větším lákadlem. V Klatovech jsme si otevřeli i Módní studio Delija se spodním prádlem,“ uvedla Kopecká.

Nyní všichni z Delije žijí přípravou oslavy desátého výročí, která bude zakončena pohádkovým ohňostrojem. „Diváci spatří nejen nádherné kolekce společenské módy, plavek a prádla, ale představí se i hubnoucí čtyřka, která soutěžila s Klatovským deníkem. Kdo by měl předvést plavky, prádlo či společenskou módu, rozhodnou přímo návštěvníci akce. Dále je připraven tanec s hadem a jiná překvapení,“ popsala akci Kopecká.

Během večera se uskuteční také vyhlášení výsledků internetové soutěže o titul Miss Delija models, která začíná od 1. března na www.delijamodels.com. Každý se může zapojit do hlasování a podpořit svoji favoritku.

Agentura připravuje také tábor. „Novinkou, kterou chystáme na léto, je pětidenní modelingové soustředění ve formě letního tábora, které bude pro modelky i nemodelky ve věku od 8 až 15 let ve dvou termínech. V modelingu máme bezvadný kolektiv, který dál chceme prohlubovat,“ dodala Kopecká.