V krajině a městech za našimi hranicemi je spousta možností, jak si volných dnů opravdu užít. Máme pro vás zajímavou pozvánku na jednu mezinárodní akci, kterou byste si neměli nechat ujít. Před hraničním nádražím Železná Ruda - Alžbětín a Bayerisch Eisenstein se v neděli 27. září od 10 hodin koná Česko-bavorská “neděle“.

Na volném prostranství jak na české, tak i německé straně, si okolní obyvatelé spolu s návštěvníky z obou zemí užijí spoustu zábavy, která jim napomůže lépe se vzájemně poznávat a porozumět si. Vedle pestré hudební akce, při které budou nepřetržitě až do večerních hodin nabízena skvělá hudební vystoupení muzikantů i celých country a rockových skupin z obou zemí, zde bude do 17 hodin probíhat i přeshraniční bleší trh. Česko-bavorská neděle se koná i ve znamení sousedských kulinárních specialit. Návštěvníkům a zvláště jejich chuťovým buňkám se tak dostane možnost ochutnat za útulného posezení a poslechu hudby typické dobroty té či oné země, počítaje v to i vynikající české a bavorské pivo. Nebudou chybět ani tradiční speciality na grilu, káva, koláče…

Česko-bavorská neděle je dalším výsledkem společných sousedských přeshraničních aktivit praktikovaných přímo samotnými obyvateli příhraničního regionu Šumavy a Bavorského lesa, při kterých dochází k upevňování dobrých sousedských vztahů. Za podpory města Železná Ruda a obce Bayerisch Eisenstein akci společně organizuje a zajišťuje české občanské sdružení „Železnorudský klub“ vedené Václavem Chabrem a kulturní sdružení „Über d´ Grenz“ (Přes hranici) ze Zwieselu vedené Emilem Kronschnablem. Koordinátorem blešího trhu je Klaus Herzog. Do hudební náplně je přispíváno v rámci mezinárodního hudebního projektu „Hudba přes hranice“.

Hana Sádlíková

Program:

10.00 - 13.00 hodin vystoupí střídavě muzikant Tomáš Černý z Plzně a populární sestava bavorských hudebníků Musikanten Über d´ Grenz ze Zwieselu.

13.15 - 15.15 hodin Oblíbená šumavská kapela “OBŠUKA“ ze Železné Rudy.

15.30 hodin open end Outrider skvělá bavorská skupina špičkového rocku oblíbeného všemi generacemi, která obstará „zlatý hřeb“ hudebního řetězce.