„Jsem ale spokojená, představení se povedlo a i maminkám se líbilo,“ popisuje první pocity vedoucí Tanečního a pohybového studia Krok Iveta Lízancová. „Jen jsem zažila strašné nervy, protože moderátor volal, že uvízl v dopravní zácpě u Plzně. Přemluvila jsem jednoho z tanečníků, aby začal moderovat s tím, že jsme si mysleli, že moderátor dorazí ve čtvrtce pořadu, ale stihl až úplný závěr,“ líčí již s úsměvem Iveta Lízancová.

Představení se též zúčastnilo Centrum španělské kultury a vzdělávání, které, jak jinak, do sálu vneslo trochu španělských rytmů. Dalšími soubory byly Šumava a Šumavánek, kde i ti nejmenší zvládali folklórní tance.

„Vystoupení se mi líbilo moje, i ostatních. Tancuji už dva roky, ale přesto jsem hodně nervózní. S Čertím tanečkem jsme už i soutěžili. Minulý rok jsme cvičili jednu sestavu, letos druhou,“ sdělila jedenáctiletá tanečnice Nikola Velíšková. „Tančila jsem čertíka a také Karkulku. Tančím už od školky a stále mě to hodně baví,“ uvedla desetiletá Kateřina Šurýová.

Vedoucí tanečního studia byla i autorkou většiny choreografií, které mohli diváci ten večer zhlédnout. „Připravovala jsem devět choreografií, z toho šest nových a pět z nich v divadle mělo premiéru. Dospělí měli premiéru na soutěžích nebo i na plesech. Tento večer je vyvrcholením naší celoroční práce,“ uvedla Lízancová.

„Moc obdivuji Ivetu Lízancovou, že se jí povedlo vystoupení nacvičit. Cvičili jsme choreografii od září, v lednu jsme se pak zúčastnili soutěží. Podílela jsem se tento večer na Šmoulím branném dni i v Barvách života. Tančím už od 4 let a ještě jsem s tím nikdy nepřestala,“ řekla Deníku téměř sedmnáctiletá Klára Kolářová.

Šmoulové měli u diváků velký úspěch. Nacvičovali jsme je teprve včera, nejtěžší na tomto čísle bylo ale přimět k účasti chlapy,“ smála se Kolářová.