Návštěvu rozhledny Bolfánek, Šlépějové kaple nebo sousedního výletního hostince Na Poustevně už o nadcházejícím víkendu zpestří výstava hub. „V sobotu 26. května nás navštíví členové mykologického klubu Klatovy a udělají nám na Bolfánku výstavu hub Chudenicka. V sobotu ráno vyrazí do lesa, my rozestavím stoly kolem rozhledny a oni se kolem poledne vrátí a vystaví, co najdou. Nějakou dobu se pak zdrží, takže zodpoví i případné dotazy. Výstava sama pak zůstane po celý víkend,“ nastínil Karel Jungvirth, předseda sdružení Otisk, které areál na Bolfánku provozuje. Podle mykologů ovšem současné suché počasí růstu hub příliš nesvědčí, je tedy možné, že výstava příliš bohatá nebude.

DEN DĚTÍ A ZEMĚ

O čtrnáct dnů později láká Bolfánek hned na dvě akce. „V pátek 9. června nám zahraje folkrocková kapela Young Freaks a v sobotu 10. června se odehraje naše tradiční akce, kterou jsme dělali vždy na Den Země coby Den Země a dětí. Letos jsme to prohodili, bude to Den dětí a Země. Po celý den budou hrát kapely a vystupovat soubory ZUŠ Klatovy, po celém areálu budou různé zábavné a environmentální hry pro děti, řemesla, výtvarné dílny a podobně,“ nastínil Jungvirth.

HOSPŮDKA NA MÝTINCE

V sobotu 23. června dorazí na Bolfánek Bukovští ochotníci s hrou Divadla Járy Cimrmana Hospůdka na mýtince, v pátek 29. června vystoupí zpěvačka Magdaléna s kapelou Duna a hostem Romanem Vojtkem, na pátek 27. července je naplánován koncert folkrockové skupiny Zrcadla.

„Vrcholem naší kulturní sezony bude dvojpředstavení divadla Verze, které uvede brilantní francouzskou komedii Jméno. Hrají v tom Roman Vlach, Linda Rybová, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, Jan Dolanský, jedno představení bude v sobotu a jedno v neděli. Prázdniny pak zakončíme koncertem Pilsen Queen Tribute Bandu v pátek 31. srpna,“ doplnil Jungvirth.

V červnu bude areál na Bolfánku s rozhlednou a výletní restaurací otevřen každý den kromě pondělí, na prázdniny pak sdružení Otisk plánuje každodenní provoz. „Loni jsme měli v pondělí otevřenou pouze rozhlednu a chodilo docela dost lidí, tak jsme se rozhodli, že zkusíme otevřít v pondělí i hospodu,“ vysvětlil Jungvirth.