V sobotu měli návštěvníci slavností možnost zhlédnout v kostele sv. Václava výstavu sběratele Milana Baiera „Bezděkov v obrazech a jeho slavní obyvatelé“. Po něm přišlo na řadu představení Kříž v lukách aneb nešťastná láska Vincka a Rozičky v podání tamních ochotníků, kteří účinkují pod záštitou kulturní komise rady obce pod názvem Spieesova divadelní společnost. Přes vytrvalý déšť je zhlédlo více než 200 diváků.

„Veliký ohlas a potlesk vyvolaly improvizované repliky mimo scénáře, do kterých herci vložili jména přítomných diváků, a největší aplaus vyvolala blesková reakce maminky-herečky a režisérky Xenie Begerl na své plačící dítě v publiku „uklidněte si to cikáně, babičko, ať nám neruší produkci“,“ pochvaloval si bezděkovský starosta a zároveň ochotník Josef Červený a doplnil, že letošní představení bylo vylepšeno o doprovodné zvuky a scénickou hudbu, kterou složil a nahrál Franz Begerl.

„I přes nepříznivé počasí, které se stává při těchto slavnostech tradicí, díky logistickému vybavení a zajištění bezděkovskými hasiči a členy Sokola, se konalo představení ve výborné atmosféře a diváci zůstali při občerstvení a povídání s herci dlouho po představení. Tradičním občerstvením při divadelních představeních jsou Spiessovy špízy, Františkovy bramboráky a míchané nápoje s názvy podle postav jako např. Krev z Uherského pole, Polibek Loly, Eržičina vášen, Esmeraldina touha, Tajemství maringotky a podobně,“ uzavřel Červený.