Klatovy – Další významný úspěch v kategorii dětí od 1. do 5. třídy si připsal dětský pěvecký sbor Berušky, který působí na klatovské základní škole v Čapkově ulici. Už pošesté byl sbor oceněn zlatým pásmem na regionální přehlídce školních dětských pěveckých sborů, na které v Rokycanech zpívaly sbory z celého Plzeňského kraje.

„Na přehlídku jezdíme každý rok a pokaždé jsme takto úspěšní. Děti zpívají opravdu fantasticky. Nemáme přitom nijak jednoduchý repertoár, děti zvládají dvojhlasé, dokonce i trojhlasé písničky,“ řekla Deníku vedoucí sboru Dana Martínková.

Berušky o uplynulém víkendu reprezentovaly Klatovy i na celostátní přehlídce dětských pěveckých sborů. „Na této přehlídce jsme byli poprvé a získali jsme bronzové pásmo. Celostátní přehlídka už se nedělí na sbory základních škol a uměleckých nebo výběrových škol, myslím tedy, že jsme město reprezentovali čestně,“ pochválila děti Martínková. Berušky už zpívají čtrnáct let a o malé zpěváky nouzi nemají. „Letos mám ve sboru šedesát dětí od 2. do 5. třídy a třiadvacet prvňáčků, kteří se zatím učí zvládat pěveckou techniku. Zájem je mezi dětmi veliký, každoročně samozřejmě odcházejí děti na druhý stupeň, ale opět přijdou nové a zpěváků je pořád dost,“ doplnila Martínková.

Spolu s pěveckým sborem 2. stupně „Čapkovky“ Karafiát a divadelní souborem Otakárek uvidí Berušky návštěvníci školní akademie ve čtvrtek 15. dubna od 18 hodin v klatovském kulturním domě (ve středu vystupují děti z klatovských mateřských škol). „V hudebně–divadelním představení děti předvedou, jak to mohlo vypadat, když do Klatov na náměstí přijeli komedianti,“ popsala představení Martínková.