Město Klatovy již tento týden obsadí příznivci a milovníci poezie. Ve dnech 25. až 27. března se totiž v klatovském divadle uskuteční postupový festival uměleckého přednesu a divadel poezie pro Plzeňský a Karlovarský kraj, s výběrem na národní festival Wolkerův Prostějov.

„V kategorii sólových recitací se představí třicítka recitátorů s úryvky z děl téměř padesátky českých a světových autorů. O postup v kategorii divadel poezie bude usilovat celkem pět divadelních představení souborů z Plzně, Karlových Varů a Ostrova,“ informuje za organizátory Jana Wertigová z občanského sdružení Johan.

Pro návštěvníky festivalu je rovněž připraveno nesoutěžní přestavení pohybového divadla a sobotním speciálním hostem bude soubor Třetí věk Louny s představením „A modrý z nebe byste nechtěli?“.

„Tradiční součástí festivalu bude i otevřená recitační soutěž „Poštovní schránka Jiřího Wolkera“ o putovní oranžovou poštovní schránku s plaketami všech výherců předchozích ročníků,“ láká do Stálé divadelní scény v Klatovech Wertigová.

Organizátory přehlídky jsou občanské sdružení Johan Plzeň ve spolupráci se Stálou divadelní scénou Klatovy za podpory města Plzeň, Plzeňského kraje, Karlovarského kraje, Ministerstva kultury České republiky a sdružení NIPOS Artama.

PROGRAM

Pátek:

19.00 - slavnostní zahájení
19.15 – 1. soutěžní představení - Tango s Avidanem
20.15 – představení pohybového divadla – Mezi pískem a pěnou
21.15 – 2. soutěžní představení – Pozdravuj všechny doma…

Sobota:

9.30 - přednes -první a druhé texty I. kategorie – za oponou
11.30 – 3. soutěžní představení - Čekání na Dona Luciana
14.15 - přednes - první a druhé texty II. a III. kategorie
18.00 – 4. představení – A modrý z nebe byste nechtěli?
20.00 – 5. představení – Dům paní B.
22.00 - zakončení dne v divadelním klubu + „POŠTOVNÍ SCHRÁNKA JIŘÍHO WOLKERA“

Neděle:

10.00 - představení - Čas G
13.00 - vyhlášení výsledků