"Do první dvacítky jsme to sice nedotáhli, přesto je to pro nás velký úspěch a jsme moc rádi, že se naše nejnovější dílo dostalo do této vybrané společnosti," okomentoval člen kapely Michal Šedivý.

Další úspěch přinesl Neurotic Machinery žebříček tuzemského specializovaného portálu Metal Atlas, který dokonce jejich desku zařadil na první místo i v mezinárodní konkurenci. "Nocturnal Misery je deska, která pro mě bude letošní rok z hudebního hlediska definovat. Je zde vidět, jaký kapela udělala obrovský posun. Album je progresivní death jak se patří. Nejkrásnější na celé desce jsou struktury skladeb, jejich refrény, úžasné texty, kytary těžící maximum z každé zahrané noty, vynikajícně propracované bicí a hlavně skvělé vokály jež zajišťuje duo growlařů. Album je vskutku výjimečné a jen s velkými obtížemi tuto desku něco překoná," popsal recenzent Metal Atlasu Grim.

A do třetice má tachovská parta šanci uspět v anketě fanzinu Obscuro Webzine, který na svém facebooku spustil hlasování o nejpodařenější domácí desku letošního roku. Vybírat je možné ze čtyř desítek alb, mezi nimiž jsou kromě Neurotic Machinery takové kapely jako Mean Messiah, Sebastien, Surma, Hypnos, Purnama a další.

Deska Nocturnal Misery vyšla již počátkem loňského roku, kapela ji chtěla koncertně představit na turné, které ovšem kvůli jarní vlně koronaviru bylo zrušeno. Odehrát se nemohlo ani v náhradním podzimním termínu naplánované druhé turné.