Čtyři desítky dívek nervózně poposedávají po židlích v jednom z domažlických hotelů. Diskutují o všem možné, upravují se a všechny mají v hlavě společné myšlenky –co mě před porotou čeká? Uspěji? Je krátce před 16. hodinou a za pár minut vypukne konkurz, který určí dvanáct finalistek letošního ročníku soutěže Dívka Šumavy.

„Do soutěže, která je svým charakterem jediná v Plzeňském kraji, se letos hlásily dívky ze všech koutů republiky, celkem se jich přihlásilo 60. Na konkurz ale byly pozvány pouze ty, které splňovaly základní podmínky soutěže,“ říká mi manažerka projektu Pavlína Brunclíková a poté všechny přítomné informuje o tom, co je čeká. „Nejdříve to bude krátké představení, pohovor s porotou a na závěr promenáda v plavkách,“ vysvětluje Brunclíková.

Ještě než vše vypukne a já sám usednu do poroty, vyzpovídám alespoň dvě ze šesti zástupkyň našeho okresu, které našly odvahu a přihlásily se.
„Už jsem byla na dvou soutěžích a dokonce jsem vyhrála Miss Sympatie na Dívce léta, takže doufám v postup,“ říká mi sebevědomě 22letá Martina Smolová ze Sušice, kterou přihlásil přítel a na níž je vidět, že už je ostřílená. To o 4 roky mladší Lenka Pavlíčková z Klatov se tváří skromněji. „Nikdy jsem na žádné takové soutěži nebyla, takže chci nabrat především zkušenosti. Před příchodem jsem věřila v postup, ale teď vidím, že je tu velká konkurence,“ přiznává Pavlíčková.

To už je ale čas zasednout do poroty. Dívky vyzpovídáváme, a jak už to bývá, jedna je hodně sebevědomá, ač podle mého názoru nemá proč, jiné by naopak nejraději utekly, ač vypadají k světu. Po pohovorech se radíme a vybíráme ty, které se nám předvedou v plavkách. I po této disciplíně se porota vcelku shoduje, a tak je známa dvanáctka finalistek. V té má Klatovsko hned čtyři zástupkyně. Tři jsou ze Sušice a jedna z Chanovic,

„Vybrané dívky teď čeká několik společných akcí, počínaje školením v plzeňském Design Blocku, celodenním focením pro volbu Dívka Sympatie ´08, účast na různých akcích v regionu, víkendové soustředění s přípravou na finálový večer, besedou a cvičením s Davidem Hufem a mnoho dalšího,“ řiká Brunclíková a dodává, že na vítězky letošního ročníku čekají velmi pěkné ceny. „Pronájmy osobních automobilů, víkendové pobyty po celé Šumavě či v luxusním hotelu, balíčky plné pleťové, tělové, vlasové kosmetiky, vitamínů, parfémů, cesty do zahraničí, mobilní telefony, poukázky na oblečení od módní návrhářky, na večeře a řada dalších cen,“ dodává manažerka projektu.

Finálový večer se bude konat 24. května v Domažlicích a provedou jím Jan Čenský a Iva Kubelková.
V Deníku již brzy představíme všechny finalistky a rozběhnou se již tradiční hlasování.

Finalistky Dívky Šumavy 2008

č. 1. - Gabriela Dvořáková - 19 let - Třešovice
č. 2. - Iva Hemzálková - 18 let - Kout na Šumavě
č. 3. - Marie Kaufnerová - 18 let - Chanovice
č. 4. - Adriana Mlnaříková - 18 let - Č.Budějovice
č. 5. - Taťána Makarenko - 18 let - Domažlice
č. 6. - Kateřina Holubová - 17 let - Domažlice
č. 7. - Martina Smolová - 22 let - Sušice
č. 8. - Věra Mikušová - 17 let - Sušice
č. 9. - Andrea Švihovcová - 16 let - Strakonice
č. 10. - Vendula Leiderová - 19 let - Kvíčovice
č. 11. - Ladislava Čadková - 16 let - Č. Budějovice
č. 12. - Kateřina Fialová - 18 let - Sušice
Náhradnice: Marie Velíšková - 22 let - Čmelíny