Podle Petry Polankové z tamní radnice je nachystána celá řada akcí, které mají zpříjemnit adventní čas všem věkovým kategoriím.

Právě dnes se na sušickém náměstí koná již 4. společné zpívání vánočních koled. Program začne u vánočního stromu již v 17:30, dvě tradiční vánoční koledy si pak společně zazpívají obyvatelé deseti měst Plzeňského kraje v 18 hodin. „Společné zpívání bude vysílat Český rozhlas Plzeň a všichni se pokusí o rekord v počtu zpěváků, který bude zaznamenán do České knihy rekordů. Pamětní listy akce s textem zpívaných koled si zájemci mohou vyzvednout v informačním centru radnice nebo před akcí přímo na náměstí,“ doplnila Polanková.
Ve čtvrtek 13. prosince od 15:30 h se na zámku ve Volšovech bude konat „Adventní koncert charity“, v programu nebude chybět pěvecký sbor ZŠ Komenského, flétnový koncert, vánoční čtení a recitace dětí, koledy Denního stacionáře Klíček, společné zpívání koled, a další. Autobusová doprava –

Sušice nábřeží 14:50 h, Volšovy 17:50 h.
Každoroční vánoční koncert Smíšeného pěveckého sboru Svatobor se uskuteční v sobotu 15. prosince od 17 a 19:30 h ve Smetanově sále.
„V týdnu od 17. do 21. prosince vždy od 10 do 17 hodin se na sušickém náměstí budou konat vánoční trhy s nabídkou možných vánočních dárků, jako jsou řezbářské výrobky, dřevěné ozdoby, vánoční keramika, květinové vazby, svíčky a podobně, a to od místních obchodníků. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení a teplé nápoje,“ uvedla Polanková a dodala: „Každý den pak od 16:30 hodin ukončí vánoční trhy vystoupení místních škol a sborů. Vystoupení zahájí vánoční vytrubování. Vedle vánočního stromu bude stát zvonička, kde si bude moci každý příchozí zazvonit „pro štěstí“ do dalšího roku.“
Tradiční vánoční koncerty Sušického dětského sboru a tanečního oddělení ZUŠ se konají ve Smetanově sále v pátek 21. prosince v 19:30 h (hlavní sbor a Včelky), v sobotu 22. prosince v 15 h a 17 h (Klubíčko, Broučci, Sluníčka) a v 19:30 h (hlavní sbor a Včelky).

V neděli 23. prosince od 8 do 16 h bude na náměstí před radnicí v indiánském teepee všem zájemcům k dispozici Betlémské světlo.
Další vánoční koncert pěveckého sboru Svatobor se uskuteční 26. prosince od 17 h v kostele sv. Václava.
V provozu je až do 6. ledna 2008 sušický mechanický betlém umístěný v Muzeu Šumavy.