„Projekt Faber je vlastně mobilní skanzen středověkého života v Čechách. Nechceme se omezovat na jarmarky nebo vymyšlené příběhy, ale soustředíme se na skutečnou historii,“ vysvětlil Pěnkava, který na sebe vzal podobu otce vlasti a v druhé části programu i středověkého učitele.
Během představení si vybíral i jednotlivé diváky, kteří představovali císařovnu, Karlova syna Václava nebo dřevorubce pracujícího na stavbě Karlova mostu.
Vždy, když si aktéři vybírali někoho z publika, doplnili to i nějakou vtipnou poznámkou. „Pojď sem,“ prohlásil dobový učitel směrem k jednomu z diváků. „Ty jsi hovado rozumu prázdné, rodiče tě zanedbávali a místo učení jsi jistě pásl prasata,“ dodal oficiál a posadil muže na dobovou stoličku. Vedle něj posadil ještě malého chlapce, přičemž oba začal zkoušet z latiny. To pobavilo celé publikum, hlavně kvůli tomu, že v případě neznalosti učiva přišla na řadu lískovka.
„Čekali jsme historické divadlo, jakých jsou o prázdninách na hradech spousty, ale tohle nás příjemně překvapilo,“ pochvalovala si vystoupení Jana Boučková z Klatov, která přijela na hrad se svou vnučkou Veronikou. „Hlavně je to i poučné a všemu rozumí i děti, které ve škole dějepis ještě nemají,“ dodala.
Projekt Faber jako jediný v tomto oboru získal záštitu České komise pro UNESCO v roce 1999 a 2000 a záštitu ministra školství, tělovýchovy a mládeže. V roce 2000 byl součástí akce Praha – evropské město kultury roku 2000.
Během tří sobotních představení lidé nahlédli i pod ruce výrobců pergamenů, viděli práci tehdejších lékařů, kteří však nemocným pomáhali spíš do hrobu, a v neposlední řadě si mohli vychutnat i středověkou kratochvíli mužů – souboj.