KLATOVY

Oslavy k výročí osvobození se budou konat na klatovském náměstí Míru. Zde město Klatovy připravuje na 4. května odpolední promenádní koncert dechové kapely Úhlavanka pod vedením J. Červeného. Kapela vystoupí se svými hosty Blankou Tůmovou a Jiřím Škvárou. Koncert bude probíhat v době od 13.30 do 17.30 hodin. Večer pak bude v sále klatovské radnice od 19 hodin probíhat koncert učitelů a žáků Základní umělecké školy Josefa Kličky v Klatovech.

SUŠICE

V neděli 6. května jste zváni například do Sušice na náměstí Svobody, kde program začne již ve 12.45 hodin vystoupením dechové kapely Solovačka. Kolem 13.00 hodiny je očekáván příjezd přátel IV. obrněné divize generála Pattona ulicí Americké armády a ukázka boje. Ve 13.30 hodin je v Sušici připravena hlavní část oslav u pamětní desky na Muzeu Šumavy, kde se očekávají slavnostní projevy a položení květin. Kapela Karavana Swingers Band zpříjemní nedělní odpoledne od 13.45 hodin. Následovat bude odjezd historických vozidel a ve 14 hodin je připraven vzpomínkový akt u Památníku padlých v parku TGM.

HORAŽĎOVICE

Také v Horažďovicích chystají na 6. května vzpomínkový akt v prostoru před kïnem Otava, kde program začne ve 14.30 přehlídkou historických vozidel, položením květin a projevy.